Podujatia 2023
Biela Noc 2023

Biela Noc 2023

Medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepojil umenie a verejný priestor. Obyvateľom a návštevníkom Košíc ponúkol unikátne spojenie umenia, architektúry a zážitku. Festival každoročne podporuje lokálnych umelcov pri tvorbe nových diel, pričom každoročne vznikne minimálne 15 nových slovenských diel.

Medzinárodný maratón mieru 

Medzinárodný maratón mieru 

Najstarší maratón v Európe a druhý najstarší na svete, odštartoval v roku 2023 svoj 100-ročník. V rámci Slovenska ide o najmasovejšie športovo-bežecké a tiež športovo-spoločenské podujatie, s najväčšou tradíciou a najdlhšou kontinuitou.

THE RACE

THE RACE

Športové podujatie THE RACE pozostávalo zo súťaže v prekážkovom behu v rôznych kategóriách. Súčasťou boli aj sprievodné aktivity pre deti a dospelých. 

Lekvárové slávnosti pri mlyne

Lekvárové slávnosti pri mlyne

Gastronomický festival, počas ktorého mohli návštevníci zažiť tradičný spôsob varenia slivkového lekváru a taktiež ochutnať cestovinové jedlá charakteristické pre daný región. Súčasťou podujatia boli aj tvorivé dielne, workshopy, výstava poľnohospodárskych strojov, škola varenia a kultúrny program.

Ohromujúca medzinárodná letecká šou v Košiciach

Ohromujúca medzinárodná letecká šou v Košiciach

Letecké dni Košického kraja 2023, pripadajúce na termín 2. až 3. septembra 2023, sú plné vzrušenia, histórie a neopakovateľných leteckých zážitkov. Exkluzívne letecké podujatie v košickom Aeroklube, využije vzdušný priestor nad košickým letiskom, aby divákom predstavilo dych berúcu airshow.

Gemerský folklórny festival

Gemerský folklórny festival

Obec Rejdová otvorila svoje brány a ukázala ako žili naši predkovia “na valale” v minulom storočí. Tešiť ste sa mohli na návštevu priamo vo dvore a ochutnať domáce špeciality, alebo nahliadnuť do tradičných remesiel. Súčasťou podujatia boli aj workshopy, odborné prednášky a výstavy, či folklórne vystúpenia.

Stredovek na tanieri 

Stredovek na tanieri 

Dobové podujatie, ktorého myšlienkou bolo priblížiť návštevníkom stredovekú históriu Bitky pri Rozhanovciach, s ktorou sa spája stavba rozhľadne Čerešenka. Podujatie zároveň priblížilo stredovek súčasným spôsobom a formou, ktorú návštevníci obľubujú – prinieslo zábavný, ale aj poučný program a samozrejme dobré jedlo.

Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu

Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu

Športové podujatie, ktoré preverilo vytrvalosť a schopnosť pretekárov orientovať sa v prírode. Orientačný beh je moderným druhom športu, ktorý v sebe spája zvyšovanie fyzických a intelektuálnych schopností človeka, navracia ľudí k prírode a prispieva k ochrane životného prostredia a k uplatňovaniu zdravého životného štýlu.

Atmosféra divokého západu na Rodeu v Ižkovciach

Atmosféra divokého západu na Rodeu v Ižkovciach

Pripravte sa na nezabudnuteľnú jazdu, pretože Westernový jazdecký klub Ižkovce pozýva všetkých milovníkov koní, dobrodružstva a autentického country ducha na Rodeo Ižkovce 2023, ktoré sa uskutoční 19. augusta 2023.

Gotická cesta otvorená 2023

Gotická cesta otvorená 2023

Víkendové podujatie vzniklo pri príležitosti zápisu 12 sakrálnych pamiatok Gemera do zoznamu Európskeho dedičstva. Podujatie počas poskytne bohatý historický aj kultúrny zážitok.

Štítnické hradné hry

Štítnické hradné hry

Dobové podujatie, odohrávajúce sa v priestoroch hradu Štítnik z obdobia stredoveku. Okrem šermiarskych súbojov a historického sprievodu v kostýmoch ste si mohli vychutnať aj špeciality dobovej kuchyne. Pre návštevníkov boli pripravené aj ďalšie aktivity ako lukostreľba a ohňová šou.

Christiland

Christiland

Detský festival prinášajúci radosť a úsmevy prostredníctvom zábavy, hier a priateľstva. Festival sa konal 29.7.2023 a niesol sa v téme “Objavitelia”.

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.