Čo je Terra Incognita?

Terra Incognita – Košický kraj je dlhodobý dotačný program Košického samosprávneho kraja s cieľom podpory cestovného ruchu v kraji. Snahou programu je zvýšiť kvalitu života a návštevnosti Košického kraja prostredníctvom rozvoja kultúry, športu a voľnočasových aktivít a cestovného ruchu.

Program Terra Incognita sa zameriava na objavovanie nepoznaného, odkrývanie príbehov krajiny a ľudí, ktorí v nej žijú, ponúkanie jedinečných zážitkov. Košický kraj má na to všetky predpoklady. Leží tak trochu bokom od veľkých turistických destinácií a napriek tomu má rad veľmi zaujímavých lokalít, ktoré stoja za bližšie preskúmanie. Vďaka projektu Pamäť ľudu, ktorý realizovala Literárna spoločnosť Pravé orechové, disponuje desiatkami zaujímavých príbehov od najstarších čias až po nedávnu minulosť.

Pestrosť našich tradícií a zvykov je známa aj za hranicami kraja, či Slovenska a zmes chutí a vôní krajových špecialít vzbudzuje pozornosť všetkých ľudí, ktorí k nám zavítajú. Spojením týchto troch ingrediencií vzniká atraktívny koktail, ktorý v programe Terra incognita ponúkame pod sloganom Objav – Spoznaj – Zaži!

Program Terra Incognita sa realizuje od roku 2011. Poskytol návštevníkom, ale častokrát aj domácim množstvo inšpirujúcich podujatí, odkryl doteraz nepoznané tajomstvá histórie, predstavil šikovnosť ľudí, ktorí tu žijú.

Vstúpte teda do Krajiny nespoznanej, objavujte Košický kraj. A podeľte sa s ostatnými o vaše dojmy a skúsenosti. Vaša spokojnosť je pre nás najlepšou vizitkou a potvrdením správnosti cesty, po ktorej kráčame.

Program Terra incognita je ojedinelý nielen v podmienkach Košického kraja, ale celého Slovenska.

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.