fbpx

Čo je Terra Incognita?

Pri príprave projektu EHMK (Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013) logicky prišla na rad otázka, čo z tejto udalosti bude môcť získať kraj. Tak vznikla myšlienka postaviť samostatný program, ktorého cieľom bude propagácia atrakcií kraja, podpora aktívnych ľudí v regiónoch a prehĺbenie ponuky špecifickej formy cestovného ruchu – kultúrneho turizmu. Pod názvom Terra Incognita – Krajina nespoznaná sa tento program dostal aj do Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja KSK v programovacom období 2007 – 2013 v oblasti kultúry.

Dlhodobým cieľom programu je zvýšenie kvality života a návštevnosti Košického kraja prostredníctvom rozvoja kultúry, športu a voľnočasových aktivít a cestovného ruchu.

Program Terra Incognita sa realizuje od roku 2011. Poskytol návštevníkom, ale častokrát aj domácim množstvo inšpirujúcich podujatí, odkryl doteraz nepoznané tajomstvá histórie, predstavil šikovnosť ľudí, ktorí tu žijú.

Návštevníci prichádzajú na nové miesta, ak ich tam niečo priláka. Program Terra Incognita sa zameriava na objavovanie nepoznaného, odkrývanie príbehov krajiny a ľudí, ktorí v nej žijú, ponúkanie jedinečných zážitkov. Košický kraj má na to všetky predpoklady. Leží tak trochu bokom od veľkých turistických destinácií a napriek tomu má rad veľmi zaujímavých lokalít, ktoré stoja za bližšie preskúmanie. Vďaka projektu Pamäť ľudu, ktorý realizovala Literárna spoločnosť Pravé orechové, disponuje desiatkami zaujímavých príbehov od najstarších čias až po nedávnu minulosť.

Pestrosť našich tradícií a zvykov je známa aj za hranicami kraja, či Slovenska a zmes chutí a vôní krajových špecialít vzbudzuje pozornosť všetkých ľudí, ktorí k nám zavítajú. Spojením týchto troch ingrediencií vzniká atraktívny koktail, ktorý v programe Terra incognita ponúkame pod sloganom Objav – Spoznaj – Zaži!

Program Terra incognita je ojedinelý nielen v podmienkach Košického kraja, ale celého Slovenska.

Vstúpte teda do Krajiny nespoznanej, objavujte Košický kraj. A podeľte sa s ostatnými o vaše dojmy a skúsenosti. Vaša spokojnosť je pre nás najlepšou vizitkou a potvrdením správnosti cesty, po ktorej kráčame.

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.