Počas tretieho októbrového víkendu sa v Margecanoch konalo tradičné gastronomické podujatie Margecianske fajnoty 2025. Návštevníci mali možnosť ochutnať jedinečné tradičné jedlá, ktoré pripravovali miestne gazdinky a kuchári podľa receptúr starých a prastarých rodičov. Medzi špeciality patrili gruňovníky pečené v peci, pirohy „ľipkane“ rukami a cestá „hnetené“ priamo pred očami účastníkov.
Festival ponúkal návštevníkom rôznorodé aktivity, v ktorých sa okrem Slovákov a Sloveniek významne podieľali aj zahraniční hostia. Program sa odohrával na pódiách počas celého dvojdňového festivalu, pričom sa striedali rôzne hudobné a umelecké žánre určené pre všetky vekové kategórie. Veľký dôraz sa kládol na sprievodné akcie, ktoré oslovovali nielen najmenších, ale aj najstarších návštevníkov.
Na pódiách sa predstavili zahraničné súbory, detské folklórne súbory zo Spiša a folklórne skupiny zo Slovenska, ktoré obohatili podujatie o bohatý kultúrny program.

Podujatie bolo podporené Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita sumou 10 000 €.
