Kalendár podporených podujatí 2024

FINÁLE EHF CUP-Európsky pohár v hádzanej žien

Klub MŠK IUVENTA Michalovce organizuje súťaž s medzinárodnou účasťou EHF CUP-Európsky pohár v hádzanej žien. Príďte podporiť hráčky vo finále na palubovku Chemkostav Arény v Michalovciach.

24. máj 2024

18:00

Michalovce

Beh v Raji

Bežecké podujatie v Slovenskom raji. Jeho trasa vedie Stratenským kaňonom, minimálne prevýšenie trate, sprievodné akcie pre deti a mládež a bohatý program.

24.5.2024 Prológ
Štart o 17:30 – 1 km beh od parkoviska k ľadovej jaskyni

25.5.2024 Hlavné bežecké preteky
Štart o 11:00 – 10 km a 5 km
Štart o 11:05 – Nordic Walking

24. – 25. máj 2024

Dobšinská ľadová jaskyňa

URBAN 2024 – Víno v kaštieli

Priamo v zrekonštruovanom kaštieli v Borši sa bude konať podujatie URBAN 2024 – Víno v kaštieli. Ochutnáte tokajské víno priamo v rodisku Františka II. Rákócziho. Súčasťou programu bude aj hudobné vystúpenie.

25. máj 2024

Kaštieľ Rákóczi, Borša

Región budúcnosti – budúcnosť regiónu

Región východného Slovenska je dlhodobo známy IT sektorom, ktorý v Košiciach zamestnáva najviac ľudí zo všetkých ostatných sektorov. Témou podujatia sú technologické trendy 2024. V rámci programu vystúpia rečníci z týchto oblastí s cieľom predstaviť nové projekty, výzvy či úspechy, ktoré majú slúžiť na prezentáciu regiónu a možností v ňom.

28. máj 2024

Kulturpark, Košice

500 KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY SLOVAKIA 2024

Tohtoročné etapy pretekov spoja Košice s Bratislavou cez impozantné Tatry a rozprávkové Bojnice, ale spoja aj posádky z rôznych krajín sveta (cca 18 krajín sveta). Akcia, ako je 500 KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY 2024 nemá na Slovensku páru, no je unikátna aj vo svetovom meradle.  

26. – 31. máj 2024

Košice

POP UP KINO 2024

Navštívte kultúrne pamiatky Košického kraja a vkročte do filmového sveta. Esencia pop – up kina spočíva v jedinečnosti a pominuteľnosti filmového zážitku. Projekcia sa uskutoční len raz na každom mieste, čím dodáva unikátnosť premietaniam pod holým nebom alebo v netradičných interiéroch. Každá lokalita premietania má svojský charakter a atmosféru, ktorú dotvárajú diváci priamo na mieste. 

Viac informácií čoskoro.

jún – september 2024

Košický kraj

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati a v štafetách

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati a v štafetách s medzinárodnou účasťou sa uskutočnia v regióne Gemer, v nádhernej prírode Národného parku Slovenský kras.

Viac informácií čoskoro.

14. – 16. jún 2024

Silica

Zemplín Veterán Rallye 2024

Historické, nablýskané a obdivuhodné! Také sú každoročne športiaky, limuzíny a kabriolety, no i motorky, ktoré vždy prilákajú návštevníkov pohľadom a tí šťastnejší si vychutnávajú aj jazdu. Tradičná a obľúbená Zemplín Veterán Rallye mieri každý rok na štyri dni do Košického samosprávneho kraja. Najväčšie stretnutie majiteľov historických vozidiel a motocyklov vyrobených do roku 1980 je určené pre ozajstných fajnšmekrov motoristickej histórie.

Viac informácií čoskoro.

20. – 23. jún 2024

Michalovce a okolie

MFF Art Film 2024

Medzinárodný filmový festival Art Film sa každoročne odohráva v Košiciach, kde v miestnych kinách prezentuje populárne aj menej známe diela miestnej a svetovej kinematografie. Festival sprevádzajú autogramiády, diskusie, koncerty a workshopy. Každoročne do Košíc zavítajú tisícky divákov – milovníci filmu, laická verejnosť, študenti, umelci, filmoví profesionáli a samozrejme známe osobnosti filmového sveta. Nenechajte si ujsť jeho 30. ročník.

21. – 28. jún 2024

Košice

VÍNO SPÁJA – TOKAJ UNPLUGGED

Víno spája – toto je nosnou témou vinárskeho podujatia vo Veľkej Tŕni. Spája rôzne časové a historické epochy vzniku a vývoja vinohradníckej oblasti Tokaj. Spája národy a národnosti – ako v minulosti tak aj dnes. Spája históriu, súčasnosť aj budúcnosť. Prepojenie histórie vzniku vinohradníckej oblasti Tokaj, prezentácie výroby vína miestnymi malými vinármi, hudby a tanca priamo v stredovekých tufových vínnych pivniciach robí podujatie jedinečným.

22. jún 2024

Veľká Tŕňa

Jánske ohne nad Šíravou

Pálením svätojánskej vatry sa už tradične oslavuje letný slnovrat – najkratšia noc v roku, kedy svetlo definitívne zvíťazí nad nocou. Podujatie nadväzuje na túto zvyklosť a spája historické, umelecké a kultúrne zvyky do modernej podoby v krásnej prírode vyhľadávanej turistickej destinácie.

Viac informácií čoskoro.

22. jún 2024

Vinianske jazero

Majstrovstvá Sveta Enduro GP Slovakia 2024

Majstrovstvá Sveta Enduro GP sú spojením adrenalínu, napätia a akčných súbojov medzi tými najlepšími jazdcami motocyklového sveta. Program je určený pre celé rodiny a už od samotného začiatku, spojený s veľkým množstvom súťaží a atrakcií.

Viac informácií čoskoro.

12. – 14. júl 2024

Gelnica

Festival 66 hodín

Toto leto vás v Smolníku čaká 66 hodín plných koncertov, umenia a zážitkov. Nechajte za sebou ruch mesta a príďte na 66 hodín vypnúť do opustenej tabakovej továrne v lone prírody Slovenského rudohoria. Čakajú na vás koncerty súčasných kapiel, divadlo, diskusie na aktuálne témy, či umelecké workshopy a výstavy. Ale nebude to len o umení, objavte prírodu, ktorá areál festivalu obklopuje, vyrazte si na túru alebo sa poďte sa okúpať v neďalekom Smolníckom tajchu.

18. – 21. júl 2024

Smolník

Starovek v Nižnej Myšli

Pokračovanie úspešného historického festivalu v autentickom prostredí archeoskanzenu v Nižnej Myšli. O zážitok sa postarajú domáce a zahraničné skupiny. Boje, tance, remeslá, hudba, dobová kuchyňa a mnoho ďalšieho.

20. júl 2024

Nižná Myšľa

Spišských 333 EXTREME

Spišských 333 EXTREME sú preteky s originálnymi pravidlami a jediné svojho druhu na Slovensku – prejsť na bicykli 333 km za 33 hodín po vyznačených cyklotrasách regiónu Spiša. Stal sa populárnym medzi športovcami ako aj verejnosťou, dôkazom čoho je aj účasť zahraničných účastníkov.

26. – 27. júl 2024

Spišská Nová Ves

Amfik Šírava fest 2024

Zažite jedinečný letný hudobný festival pri slovenskom mori. Vystupujúci zo zahraničia a domáci inetrpreti vám spríjemnia leto.

Viac informácií čoskoro.

26. – 27. júl 2024

Zemplínska Šírava

XVIII. Gemerský remeselnícky jarmok 2024

Združenie Gemerských remeselníkov vás pozýva na ďalší ročník jarmoku, ktorý prinesie ukážku tradičnej ľudovej kultúry, zvykov a folklóru, ktoré si medzigeneračne a medzinárodne odovzdávajú už stáročia na Gemeri. Okrem jedinečných ukážok gemerských tradičných remesiel, širokého výberu remeselných produktov, detského kútiku z ľudovými hrami uvidíte aj odlievanie zvonu stredovekou technikou.

Viac informácií čoskoro.

27. júl 2024

Krásnohorská Dlhá Lúka

ŽIVÉ SOCHY 2024

Aj tento rok Spišská Nová Ves už po 8.-krát zažije podujatie ŽIVÉ SOCHY, ktorého jedinečnosť siaha aj za hranice Slovenska. Sochy znovu ožijú a vy budete môcť stretnúť najrôznejšie známe osobnosti, desiatky umelcov a bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti.

Viac informácií čoskoro.

2. – 3. august 2024

Spišská Nová Ves

Lečo festival 2024

Mesto Veľké Kapušany je známe usporiadaním Lečo festivalu, ktoré je už dlhoročnou tradíciou. Hlavným spoznávacím prvkom tohto podujatia je súťaž vo varení leča. Udalosť už 15 rokov spája národnosti, obyvateľov regiónu Použia, ktorí si odovzdávajú zvyky a tradície tak, aby ich poznali všetky generácie.

Viac informácií čoskoro.

2. – 3. august 2024

Veľké Kapušany

Štítnické hradné hry 2024

Obec Štítnik je bývalé stredoveké vidiecke mestečko. Na jeho území stojí “Vodný hrad”, ktorý zanecháva neopakovateľnú atmosféru, a to jednak pri spoznávaní jeho histórie, ako aj jej prepojenia so živou kultúrou. Areál hradu pozostáva z historických objektov, ktoré majú svoj pôvod až v 15. storočí. Súčasťou podujatia budú dobové vystúpenia, hudba, prezentácia práce a výrobkov remeselníkov, keramikárskej a kováčskej dielne a rôzne voľnočasové aktivity pre deti a dospelých.

Viac informácií čoskoro.

10. august 2024

Štítnik

Furmanské preteky v meste Sobrance

Furmanstvo má na východnom Slovensku veľmi hlbokú tradíciu a pred nástupom moderných technológií bolo dennodenným chlebíkom nejedného hospodára. Aj vďaka tomuto podujatiu remeslo prežíva dodnes. Veľa hospodárov nedá dopustiť na pravú konskú silu – krásu, ušľachtilosť a vznešenosť týchto úchvatných zvierat. Furmanské preteky sa každoročne organizujú priamo v areáli Sobraneckých kúpeľov.

Viac informácií čoskoro.

15. – 18. august 2024

Sobrance

DNI PARNEJ NOSTALGIE – 140 ROKOV RADOSTI

Každá železnica má mať svoje výročie a deň, kedy môže oslavovať. Jednak so svojimi cestujúcimi, návštevníkmi, ale aj dobrovoľníkmi a nadšencami, s ktorými píše príbeh záchrany. Predstavenie 140. ročnej najstaršej parnej úzkorozchodnej lokomotívy v strednej Európe a sprievodný program vás čakajú na Detskej železnici v Čermeľskom údolí v Košiciach.

Viac informácií čoskoro.

17. – 18. august 2024

Košice

Gazdovské dni

Chceli by ste vidieť prácu gazdov a farmárov, ich každodenný život, a všetko, čo súvisí s takzvaným „gazdovaním“? Ako sa denne starajú o zvieratá, vyrábajú domáce produkty, spracúvajú med a ďalšie ukážky. Súčasťou podujatia bude aj degustácia vín na tzv. vínnej ceste Brekov – Strážske – Vinné – Sobrance, ako aj predstavenie chovateľov domácich zvierat, preteky v konskom záprahu, jazda na zvieratkách, predvedenie gazdovského dvora a ukážka poľnohospodárskej techniky.

Viac informácií čoskoro.

30. – 31. august 2024

Sobrance

APONI DOG RACE 2024

Tretí ročník prekážkových pretekov so psom na Slovensku je určený pre celé rodiny a aktívnych ľudí každého veku, ktorí majú štvornohého parťáka – psa. Počas pretekov človek so psom spoločne zdoláva prírodné a umelo postavené prekážky, napr. prekážky v bahne, vo vode, prekážky podlieza, preskakuje, šplhá, prenáša a pod. Ak máte radi spoločné výzvy, príďte si po nezabudnuteľný zážitok.

Viac informácií čoskoro.

31. august 2024

Miesto zverejníme čoskoro.

XI. Dni sliviek v Malých Trakanoch

Kultúrno – gastronomický festival, ktorý nadväzuje na zvyky obyvateľov v regiónoch Medzibodrožia a Použia, ktorí sa venovali pestovaniu a spracovaniu sliviek a ovocia v záplavovom území rieky Tisy. Voňavé a chutné podujatie, plné sliviek sa nezadržateľne blíži.

Viac informácií čoskoro.

27. – 28. september 2024

Malé Trakany

Lekvárové slávnosti pri mlyne – gastronomický festival

Gastronomický festival, počas ktorého môžu návštevníci zažiť tradičný spôsob varenia slivkového lekváru a taktiež ochutnať cestovinové jedlá charakteristické pre daný región. Súčasťou podujatia budú aj tvorivé dielne, workshopy, výstava poľnohospodárskych strojov, škola varenia a kultúrny program.

Viac informácií čoskoro.

6. – 7. september 2024

Ruskovce

Banícky deň v obci Nižná Slaná: stretnutie baníckych miest a obcí z celého Slovenska

Banícky deň Nižná Slaná je podujatím, ktoré si ctí niekoľko storočí udržiavané banské tradície, zvyky a obyčaje v obci Nižná Slaná. Pripomína si hrdé banícke remeslo pestované po mnohé roky v obci a tiež nadväzuje na tradíciu Baníckych dní v obci Nižná Slaná. Banícky deň bol jednou z aktivít, ktorá mala počas funkčnosti podniku Železorudné bane, š.p., neskôr Siderit, a.s. stmeľovať kolektív a uctiť si ťažkú prácu baníkov. Posledné roky však ide najmä o spomienku na slávne banícke časy, život počas fungovania baníctva a na zahynuvších pri tejto náročnej práci.

Viac informácií čoskoro.

7. september 2024

Nižná Slaná

Letecké dni Košického kraja

Po roku sa na nebo nad Košickým krajom vráti letecká udalosť roka. Veľkolepá airshow láka východniarov i návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia. Dva programom nabité dni si užijú tí, čo sa najlepšie cítia v oblakoch, ale aj návštevníci, ktorí radšej stoja pevne na zemi. Príďte si vychutnať vzdušnú akrobaciu špičkových pilotov, moderné armádne helikoptéry alebo historické stroje, ktoré brázdili oblohu pred desaťročiami.

Viac informácií čoskoro.

7. – 8. september 2024

Košice

53. ročník Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola

Medzinárodný organový festival Ivana Sokola (MOFIS) je najstarším organovým festivalom na Slovensku. V roku 2024 Štátna filharmónia Košice pripravuje 53. ročník. Jeho cieľom je prostredníctvom atraktívnej dramaturgie sprístupňovať organovú tvorbu naprieč východným Slovenskom a prezentovať vďaka koncertnej činnosti chrámy či koncertné sály a jedinečné organy v nich.

Viac informácií čoskoro.

11. – 29. september 2024

Košice, Gelnica

IV. ročník medzinárodného hudobného festivalu Pro musica nostra Gemeriensi

Prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni s medzinárodnou účasťou. Ideou nie je ponúknuť len hudobné umenie v podobe koncertu, ale sprostredkovať aj vizuálny zážitok prostredníctvom najreprezentatívnejších historických objektov regiónu – gotických kostolíkov na Gemeri.

Viac informácií čoskoro.

28. september – 6. október 2024

Rožňava, Ochtiná, Krásnohorské Podhradie, Plešivec, Štítnik

Medzinárodný maratón mieru 2024

Medzinárodný maratón mieru, založený v roku 1924, je dnes najstarším maratónom v Európe a druhým najstarším na svete. V rámci Slovenska ide o najmasovejšie športové podujatie a tiež športovospoločenské podujatie s najväčšou tradíciou a kontinuitou. Nosnou témou roku 2024 bude oslava 100. výročia jeho založenia.

6. október 2024

Košice

Biela noc Košice 2024

Biela noc je prestížny medzinárodný festival, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané alebo významné miesta európskych metropol.

Viac informácií čoskoro.

11. – 13. október 2024

Košice

Margecianske fajnoty 2024

Gurmánsky festival, ktorého základom je prezentácia varenia a ochutnávka tradičných pokrmov zo Spišského regiónu ako aj iných regiónov Slovenska a zahraničia. Gastronomický program je doplnený o hudobné a tanečné vystúpenia folklórnych súborov zo Slovenska a zahraničia, ako aj o koncerty modernej populárnej scény.

Viac informácií čoskoro.

12. – 13. október 2024

Margecany

XII. Svätomartinský festival a jarmok domácich produktov – LibaGaliba

Oslavy sv. Martina siahajú do dávnej minulosti. Ich spojenie s gurmánskymi dobrotami z husaciny a ochutnávkou mladého vína, sú symbolom hojnosti, radosti a zábavy. O vynikajúcu náladu sa popri husacích dobrotách postarajú živé koncerty hudobných skupín, vystúpenia folklórnych a speváckych súborov a dedinské detské hry doplnené o jarmočné programy.

Viac informácií čoskoro.

19. október 2024

Veľké Trakany

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.