Kalendár podporených podujatí 2024

Vítanie žeriavov

Slovenská ornitologická spoločnosť BirdLife Slovensko pripravuje 10. ročník festivalu Vítanie žeriavov . Podujatie je zamerané na žeriava popolavého – ikonický druh jarnej migrácie na dolnom Zemplíne, ktorý v priebehu marca cez toto územie migruje a tisícové kŕdle je možné pozorovať v okolitých mokradiach a na poliach. 

13. apríl 2024

Senianske rybníky, Senné

Festival cestovania a zážitkov pre rodiny s deťmi “KROKY”

Milé deti a rodičia, prijmite pozvanie do košického Kulturparku na jedinečný festival, na ktorom sa odprezentujú možnosti aktívneho trávenia voľného času. Zároveň bude súčasťou podujatia pódiový program s detskými účinkujúcimi, veľká herňa spoločenských hier, nafukovacie atrakcie, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, detský kútik a ďalšie sprievodné atrakcie a aktivity.

4. – 5. máj 2024

Kulturpark, Košice

Objavte Gemer

Vyskladajte si vlastné zážitky na Gemeri a objavte jeho čaro. Na prvom ročníku podujatia Objavte Gemer si vyberiete rôzne gastro a remeselné workshopy, sprevádzané prehliadky po technických a umeleckých pamiatkach a iné aktivity. 

Viac informácií čoskoro.

8. – 12. máj 2024

Gemer

Balónová fiesta Košice

Balónová fiesta v Košiciach je historicky prvé balónové podujatie organizované na Slovensku, a to od roku 1993. Ide o stretnutie balónových tímov z viacerých krajín, ktorého cieľom je priblížiť balónové lietanie verejnosti. Hromadné štarty a lety balónov vytvárajú špecifickú ojedinelú kulisu, vyvolávajú pozitívne emócie a v neposlednom rade si lietanie balónom môžete vyskúšať aj sami.

Viac informácií čoskoro.

16. –  19. máj 2024

Košice

Vôňa agátu – Deň otvorených pivníc

XV. ročník podujatia “Vôňa agátu” oživí staré vinohradnícke tradície oblasti, v ktorých sa víno vyrába. Hlavnou ideou a stredobodom podujatia je ochutnávka vín, ktorá je doplnená vystúpeniami folklórnych súborov a hudobníkov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V rámci podujatia budú môcť návštevníci absolvovať aj zaujímavý sprievodný program.

Viac informácií čoskoro.

17. – 18. máj 2024

Malý Horeš

Gelnické LOMIDREVO

Mesto Gelnica organizuje 15. ročník obľúbenej súťaže piliarov Gelnické Lomidrevo. Uskutoční sa v Gelnici, v areáli Turzovských kúpeľov. Okrem súťaží piliarov v najrôznejších disciplínach sa môžete tešiť na pestrý sprievodný program pre malých aj veľkých návštevníkov a stánky s remeselnými výrobkami. Príďte sa zabaviť a podporiť gelnických silákov.

Viac informácií čoskoro.

18. máj 2024

Turzovské kúpele, Gelnica

Beh v Raji

Bežecké podujatie v Slovenskom raji. Jeho trasa vedie Stratenským kaňonom, minimálne prevýšenie trate, sprievodné akcie pre deti a mládež a bohatý program.

Viac informácií čoskoro.

24. – 25. máj 2024

Slovenský raj

URBAN 2024 – Víno v kaštieli

Priamo v zrekonštruovanom kaštieli v Borši sa bude konať podujatie URBAN 2024 – Víno v kaštieli. Ochutnáte tokajské víno priamo v rodisku Františka II. Rákócziho. Súčasťou programu bude aj hudobné vystúpenie.

Viac informácií čoskoro.

25. máj 2024

Kaštieľ v Borši

Región budúcnosti – budúcnosť regiónu

Región východného Slovenska je dlhodobo známy IT sektorom, ktorý v Košiciach zamestnáva najviac ľudí zo všetkých ostatných sektorov. Témou podujatia je budovanie znalostnej ekonomiky na východnom Slovensku. V rámci programu vystúpia rečníci z týchto oblastí s cieľom predstaviť nové projekty, výzvy či úspechy, ktoré majú slúžiť na prezentáciu regiónu a možností v ňom. 

Viac informácií čoskoro.

28. máj 2024

Kulturpark, Košice

500KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY SLOVAKIA 2024

Tohtoročné etapy pretekov spoja Košice s Bratislavou cez impozantné Tatry a rozprávkové Bojnice, ale spoja aj posádky z rôznych krajín sveta (cca 18 krajín sveta). Akcia, ako je 500 KM SLOVENSKÝCH FIVA WORLD RALLY 2024 nemá na Slovensku páru, no je unikátna aj vo svetovom meradle.  

Viac informácií čoskoro.

26. – 31. máj 2024

Košice

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.