Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zoznam TOP Podujatí pre rok 2018 je známy !

Pankuškové fašiangy

... alebo - keď sa tradičná gastronómia spája so zábavou na snehu. Z Pankuškových fašiangov robí jedinečné podujatie ich dejisko – stredisko Relax Center Plejsy pri Krompachoch. Gastronomická fašiangová tradícia sa, cez pankušky či zabíjačkové špeciality, spája s vyhľadávaným aktívnym oddychom na lyžiarskom svahu.

 

Rušňoparáda

Najväčšie podujatie svojho druhu na východe Slovenska. Do druhého najväčšieho mesta republiky prináša vôňu starých čias a – dnes už bradaté – technologické výdobytky, bez ktorých by súčasný pokrok nebol možný. Ak vás zaujíma železničná nostalgia, alebo skrátka hľadáte akciu vhodnú pre celú rodinu, Rušňoparáda je to pravé.

 

Vôňa agátu

Máj, lásky čas... A v dnešnej dobe je už máj často aj časom úmornej letnej páľavy. Čo takto vyhnúť sa jej v príjemnom prostredí agátového hája v Malom Horeši? Do prírodného prostredia sú tam vsadené desiatky malých pivničiek a vy v nich môžete ochutnávať autentické prírodné vína lokálnych výrobcov. Nazdravie!

 

Jánske ohne

Spoznajte v najkraštiu noc roka magické zvyky z čias našich prapredkov. Pálenie svätojánskej vatry v čase letného slnovratu totiž symbolizuje víťazstvo svetla nad tmou. Festival svetla sa teší stále väčšej obľube a v bohatom programe je obvykle aj vzrušujúci výstup na neďaleký Viniansky hrad. Vidíme sa na Jána?

 

Zemplín Veterán Rallye
 

Michalovce a Zemplínska šírava sú na prelome júna a júla dejiskom jedinečného motoristického podujatia. Po zemplínskych cestách sa vtedy premávajú autá, ktoré prekročili svoj tieň a tiež prežili svojich súčasníkov. Zachovalý šesťdesiatnik, ba aj čiperný 100-ročný deduško – aj takéto kusy zazriete v konvoji na Zemplín Veterán Rallye.

 

Krásnohorské hradné hry

Jedno z najväčších podujatí v Košickom regióne presúva návštevníkov do dávnej minulosti, keď boli rytierske súboje na bežnom programe dňa. Autentickú atmosféru dodáva stredoveká hudba, tanec, kostýmy, ale aj remeslá a jedlo. Najmenší návštevníci Krásnohorských hradných hier spolu každý rok dobýjajú slemný hrad Slamburg.

 

Chlebom a vínom

S ukončením žatvy sa odjakživa spájala tradícia dožinkových slávností. Ich atmosféru a podstatu približuje návštevníkom aj v roku 2018 festival Chlebom a vínom. Spoznajú tiež históriu kaštieľa Andrássyovcov, historické i moderné poľnohospodárske stroje a večer ich augustový vánok zaveje do gazdovských tokajských vínnych pivníc.

 

Festival histórie

Kaštieľ v Betliari je Slovákom dobre známy zo seriálu 1890, no je tiež dejiskom festivalu, ktorý návštevníkom približuje historické udalosti atraktívnym spôsobom. Festival histórie je v roku 2018 novinkou v zozname TOP podujatí Terra Incognita a cez inscenované podanie historických udalostí má ambíciu zanechať v návštevníkoch nezabudnuteľný zážitok.

 

Furmanské preteky

Majestát, pôvab a sila koní sú pre mnohých z nás dôvodmi neskrývaného obdivu týchto zvierat. Okrem toho sú ešte aj dnes platnými pomocníkmi v prostredí, kde ľudský um a vynaliezavosť nestačia. Ak však spojíme sily s prírodou, dokážeme zdolať mnohé prekážky. Práve o tomto sú Furmanské preteky v nádhernom prostredí lesoparku Sobraneckých kúpeľov.

 

Margecianske fajnoty

Desiatku najlepších podujatí v Košickom regióne aj tohto roku uzavrie pastva pre chuťové poháriky v Margecanoch. Vychutnáte si tradičné špeciality dolného Spiša ale aj zahraničných kuchýň pripravené priamo pred vašimi očami. Na zahriatie trochu folklóru, ale tiež množstvo remeselníckych a regionálnych výrobkov.

 

Tak na ktorých sa vidíme? Správna odpoveď je na všetkých :)

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.