Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOP lokalita: Gombasecký kultúrny okruh

Gombasek

Gombasecký kultúrny okruh bude predstavovať náučný chodník v troch jazykových mutáciách. Tabule náučného chodníka budú návštevníka informovať o prírode, kultúre, histórii a tradíciách oblasti Gombaseckej jaskyne a Silickej ľadnice. Dve zastávky náučného chodníka sa nachádzajú priamo pri vstupe do Gombaseckej jaskyne.

Výstup projektu predpokladá rast návštevnosti Gombaseckej jaskyne, rozvoj územia v okolí jaskyne a ľadnice, rast informovanosti a povedomia o prírodnom dedičstve UNESCO. V porovnaní rokov 2015 a 2016 sme v Gombaseckej jaskyni zaznamenali nárast návštevnosti o 15,64 % (aj vďaka pôsobeniu občianskeho združenia v kempingu) a predpokladáme, že po uskutočnení projektu bude toto číslo ešte rásť. Lokalita je jedinečná, originálna, výnimočná, atraktívna a má ďalší potenciál pre rozvoj územia.

stiahnut_5_3.jpg

bez_nazvu_0.jpg

OZ Kikelet spolu s OZ Sine Metu si kladú za cieľ znovuotvoriť už v tomto roku kemping s ubytovacími kapacitami, ktorý môže pomôcť nielen k rastu návštevníkov, ale i k rastu prenocovaní na Gemeri a následne aj k rastu priemerného výdavku návštevníka. Okrem kempingu to má byť i reštaurácia so zúženým sortimentom a ručne vyrobenými suvenírmi. Komplexnosť produktu cestovného ruchu sa zabezpečí poskytovaním rôznych druhov služieb na jednom mieste (ubytovacie, stravovacie, doplnkové služby).

1_5.jpg

Jazykové mutácie informačných tabúľ na náučnom chodníku Gombasecký kultúrny okruh budú tak prioritne určené nielen pre slovensky hovoriacich návštevníkov, ale i anglicky a maďarsky hovoriacu klientelu. Výstup projektu Gombasecký kultúry okruh zabezpečí vytvorenie jedného pracovného miesta. Cieľom je, aby bol náučný chodník prístupný 8 h denne od 9.00 do 17.00 h.

Výstup generuje príjmy na vstupnom, konzumnou a za ubytovanie. Spolufinancovanie zámeru je vo výške 18,43 %. 

V dlhodobom horizonte si žiadateľ kladie za cieľ rekonštruovať reštauráciu s konferenčnou sálou, zvýšiť ubytovaciu kapacitu kempingu, podporovať triedne výlety do zahraničia, spolupracovať so školami a univerzitami a mnohé ďalšie.

7_1.jpg

Predstava propagácie výstupu projektu pre rok 2017 je jasne formulovaná – vlastná internetová stránka, fanpage Gombasecký letný tábor na sociálnej sieti facebook.com a zaradenie kempingu do medzinárodných sietí na rezervovanie ubytovania (booking.com).

Užitočné linky:

Gombasecká jaskyňa

Silická ľadnica

Gombasecká jaskyňa na UnescoNaDosah.sk

OZ Kikelet

Gombasecký letný tábor

Gombasecký letný tábor na facebook.com

 

 

 

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.