Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Živé sochy

28.06.2019 - 29.06.2019
Spišská Nová Ves

Ak hľadáte dobré podujatie, práve ste ho našli! Pozývame vás na unikátnu exhibíciu. Festival živých sôch v Spišskej Novej Vsi je unikátny projekt, ktorý sa po dvoch úspešných ročníkoch dostal aj do výberu tých najlepších podujatí v celom regióne.

Celé hodiny dokážu stáť nehybne ako soľný stĺp, s kamenným výrazom v tvári, no predsa v nich prúdi život. Sú úplne na nerozoznanie od pravých bronzových alebo kamenných sôch, ktoré môžeme vidieť na podstavcoch na námestiach či v múzeách. Živé sochy – toto statické umenie fascinuje divákov či okoloidúcich po celom svete.

Po prvýkrát sa zlaté, biele, alebo strieborné atrakcie objavili v antike, aby sa o tisíce rokov neskôr stali inšpiráciou pre umelcov a ich neopakovateľné výkony. Počas Festivalu živých sôch môžete s neobyčajným záujmom sledovať nie jednu sochu, ale hneď niekoľko ožívajúcich sochárskych diel. Ich detailná prepracovanosť spojená s majstrovstvom statickosti často vyrazia dych minimálne tak, ako výtvory slávnych sochárov.

 

Ak si teda chcete urobiť nezabudnuteľnú selfie s historickou osobnosťou či hviezdou strieborného plátna, určite navštívte Spišskú Novú Ves 28. a 29. júna 2019. Medzinárodný Festival živých sôch nemá na Slovensku obdobu a jeho organizátori s úsmevom dodávajú, že raz budú najlepším streetartovým podujatím na svete. Tento rok v metropole Spiša vystúpia umelci z Česka a Poľska i naše zoskupenie Big Names, ktoré môžete poznať z televíznej súťaže Česko Slovensko má talent.

 

Jednou z postáv, ktorú umelci tohto roku stvárnia, bude najvýznamnejšia osobnosť Slovenska Milan Rastislav Štefánik. Hudobným ťahákom bude kapela Heľenine oči a vzácnym hosťom prozaik Jozef Banáš, ktorý tri a pol roka študoval život Štefánika a výsledkom je kniha Prebijem sa!.

Festival živých sôch si za dva roky existencie získal srdcia desiatok tisíc fanúšikov, ktorí si tieto ľudské diela prichádzajú do Spišskej Novej Vsi pozrieť naživo. Budete medzi nimi tohto roku aj vy?

 

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
 • divadelné predstavenie
 • festival
 • prezentácia
 • výstava
Žáner:
 • divadlo
 • film a foto
Cieľová skupina:
 • deti predškoláci 1-6 rokov
 • školáci 6-15 rokov
 • mládež 15-18 rokov
 • dospelí
 • seniori
Príloha:
Otváracie hodiny:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 2 ľudí