Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Spiš

15.09.2017 - 23.09.2017
Zimná 68 ,divadlo Kontra, Spišská Nová Ves

Festival SHAKESPEARE FOREVER - poriadna dávka Shakespeara v Kontre! 
Špičkové produkcie popredných svetových umelcov len za 2 €. 
S podporou Fondu na podporu umenia.

15. september o 19.00 
Lydya Danylchuk: RICHARD AFTER RICHARD » »
Hra Richarda III. sa blíži k svojmu záveru. Je posledná noc pred rozhodujúcou bitkou. Tu sa začína príbeh Richard after Richard. Na mieste večného trestu. Slávna ukrajinská herečka, držiteľka svetových ocenení po prvýkrát na Slovensku! 

18. september o 19.00 
Pip Utton: THE KING OF TRAGEDY » »
Máj 1833. Edmund Kean, “Kráľ Tragédie”, najväčší shakespearovský herec, umiera 44-ročný v chudobe a sám. Spomína na život a lásky, na veľké shakespearovské postavy, ktorými doslova hypnotizoval, čím sa stal najlepšie plateným hercom svojich čias. Pip Utton je popredný sólový umelec vo Veľkej Británii a cenami ovenčený dramatik. Hviezda prvého kalibru v Kontre.
 

19. september o 19.00 
W. Shakespeare: MACBETH » »
Predstavenie Divadla Kontra, ocenené na mnohých zahraničných festivaloch.
 

21. september o  19.00 
W. Shakespeare: HAMLET » »
Predstavenie Divadla Kontra, ocenené na mnohých zahraničných festivaloch. 
 

22. a 23. september o 19.00 
Emily Carding: RICHARD III. » »
Celý svet je veľké divadlo. Akú rolu v ňom zohráte vy? Vynikajúca britská filmová a divadelná herečka Emily Carding ako Richard III. v odvážnej a pútavej one-woman show. Nechajte Richarda, aby Vás zabavil… Ale prežijete? Jej Richard III. je majstrovstvom samým o sebe. Ako napísali v New York Times: Cardingová stvárnila chladného psychotického kráľa originálne v štýle Tildy Swinton. Absolútny a nezabudnuteľný zážitok.

14.09.2017
Spišské osvetové stredisko, Spišská Nová Ves

Neogotická veža farského kostola Nanebovzatia Panny Márie sa nachádza v samotnom centre mesta Spišská Nová Ves a je najvyššou kostolnou vežou na Slovensku. Jej vznik sa však spája s veľmi dramatickými udalosťami, ktoré sa začali v revolučnom roku 1848. Vzbury a revolúcie zachvátili celú Európu a ich dôsledky pocítili aj obyvatelia vtedajšieho Iglova. Problematická situácia vyvrcholila začiatkom roka 1849, kedy sa do mesta stiahli maďarskí povstalci, no v neďalekej Levoči sídlila cisárska armáda vedená generálom Kieseweterom. Na základe nie celkom presnej správy, že pri kostole stojí 24 vozov s pušným prachom, cisársky generál zaútočil a z Blaumontu začalo cisárske delostrelectvo ostreľovať mesto zápalnými raketami, ktoré dopadli zväčša na rímskokatolícky farský kostol a okolité domy, hlavne na domy na Levočskej ulici. Kostolná veža vzbĺkla plameňom.

Vo štvrtok 14. 9. 2017 predstaví divadelný projekt pod názvom DUF-ART ďalšiu multimediálnu inscenáciu spojenú s tancom a projekciou. Projekt Spišského osvetového strediska sa uskutoční v spolupráci s Galériou umelcov Spiša a Mestom Spišská Nová Ves.

Galéria umelcov Spiša je miesto, ktoré sa na chvíľu premení na divadelné dosky a ponúkne unikátny umelecký zážitok. Na nádvorí spomínanej budovy sa odohrá divadelné predstavenie Smrť drží v ústach oheň, ktorej atmosféra ožije aj vďaka talentovaným ochotníkom z Divadla teatrálnej skratky a tanečníkom z Denzz Industry, s ktorými sa môžu návštevníci preniesť do minulosti a zažiť kúsok tejto smutnej histórie nášho mesta.

„Vďaka inscenácii sa pokúšame priblížiť divákom nie len históriu nášho mesta, ale de facto i históriu Slovenska a celej vtedajšej monarchie. Naše dejiny nie sú len izolovanými regionálnymi dejinami, ale sú súčasťou uhorských i svetových dejín. Revolúcie, ktoré sa v polovici 19. storočia preliali celou Európou postihli i nás a rovnako sa tu prejavili i snahy o zrovnoprávnenie postavenia Slovákov v štáte. Hoci inscenácia buduje na reálnych historických faktoch, jej cieľom je predovšetkým sprostredkovať prežívanie „obyčajných“ ľudí, ktorí sú súčasťou veľkých historických udalostí.“ približuje režisér hry Peter Karpinský.

Divadelné predstavenie Smrť drží v ústach oheň si môže verejnosť pozrieť v Galérii umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi - Zimná 46 vo štvrtok večer 14. 9. 2017 o 19:00 hod. a predstavenia pre školy sa uskutočnia dopoludnia. Vstup na podujatie je voľný a kapacita miest je obmedzená.

 

Organizátor:
Spišské osvetové stredisko
14.08.2015
Zimná 46, Spišská Nová Ves

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi pripravila pre verejnosť v rámci vzdelávacieho projektu určeného znevýhodneným skupinám žien – Ženy On Line 3 ďalšie kolo tvorivých dielní, tentoraz „2v1“, kde budú na tvorivej dielni účastní dvaja lektori. Projekt je už tretí rok realizovaný vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

22.08.2015
Michalská 55, Markušovce

Tajomstvá obrazov. Obrazy a symboly. Pozrieme sa na to, čo je zjavné a predsa skryté.

Vstupné: dospelí 4€, deti 6 - 15 rokov 2€

Organizátor:
Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi - kaštieľ Markušovce
Kontakt:
0917746339, kastiel@muzeumspisa.com
29.08.2015
Harichovce

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi s obcou Harichovce Vás pozýva na 13. ročník podujatia za agroturistikou a vidieckym turizmom AVITUR.
Čakajú na Vás atrakcie, netradičné súťaže, kultúrny program, ochutnávka jedál a nápojov, umelecké remeslá.
Vstup je voľný!

05.08.2015 - 04.10.2015
Zimná 46, Spišská Nová Ves

Cieľom výstavného cyklu Galérie umelcov Spiša „Nové mená – nové mýty“ je prezentácia nových mien na súčasnej slovenskej výtvarnej scéne a konfrontácia tvorby mladej i strednej generácie v individuálnych autorských profiloch, ako aj v tematických celkoch. V roku 2015 premiérovo prezentujeme dva autorské profily mladých výtvarníkov: Martina Imricha a Slavomíra Durkaja. Projekt realizujeme vďaka finančnej podpore z dotačného programu Ministerstva kultúry SR.

25.07.2015
Michalská 55, Markušovce

Edmund Máriássy a jeho manželka Alma boli poslednými Máriássyovcami, ktorí vlastnili renesančný kaštieľ v Markušovciach.

Nočná prehliadka kaštieľa v Markušovciach

Vstupné: dospelí 4€, deti 6  - 15 rokov 2€

Organizátor:
Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi
Kontakt:
kastiel@muzeumspisa.com, 0917746339
03.06.2015
Galéria umelcov Spiša, Zimná 46, Spišská Nová Ves

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Galériou umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi pripravilo pre priaznivcov už tradičné Dvorné dialógy. Hosťom dialógov bude Dr. Cyril Andrew Hromník, rodák z Hrabušíc, ktorý vyštudoval históriu Afriky a portugalčinu na Karlovej univerzite v Prahe. Predstaví svoju najnovšiu viac ako deväťsto stranovú knihu s názvom Sloveni a Slovensko, ktorú nedávno vydala Matica slovenská v Martine. Prezentuje v nej vlastný pohľad na najstaršie dejiny Slovenov a Slovenska. 

 

Organizátor:
Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi
Kontakt:
053/4423757 muzeumspisa@muzeumspisa.com

Stránky

Odoberať RSS - Spiš