Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Festival

07.10.2017
Kasárne Kulturpark,Kukučínova 2, 040 01 Košice

Prvá októbrová sobota (7. 10.) bude patriť jednému z najobľúbenejších podujatí v Košiciach – ochutnávke všakovakej chuti nášho mesta cez rôznorodé polievky. Svoje kulinárske umenie predvedú pred stovkami Košičanov v Kasárňach/Kulturparku amatérske súťažné tímy, z ktorých ten s najchutnejšou polievkou získa Zlatú lyžicu a profesionáli z oblasti gastronómie, ktorí navaria nesúťažné dobroty.

Organizátor:
Výmenníky, Kultúrne centrá K13
09.08.2015
Amfiteáter Zemplínska šírava - Lúč

V amfiteátri na Zemplínskej šírave vás čaká veľká porcia folklóru v podaní známych i menej známych súborov.

15.08.2015
Veľká Tŕňa

4. ročník jedinečného vínneho festivalu konaný v rodinnej atmosfére, celodenná degustácia so skvelými ľuďmi v tokajských pivniciach gazdovských vinárov vo Veľkej Tŕni. Otvorených bude 20 pivníc, pripravený bude let balónom, ukážka historického šermu i tradičné pletenie lana. Cena za pohár, info-materiál a 20 degustačných lístkov je 15 €, cena každého ďalšieho lístka je 0,50 €.

Organizátor:
OZ Tokajské pivnice
Kontakt:
vinovdovjak@gbs.eu.sk tel. 0911 985 673
14.08.2015
Košice, Hlavná 21

Prvý ročník pesničkárskeho festivalu Igrici na ulici.

Ambíciou festivalu je ponúknuť autentickú atmosféru hrania pod otvorenou oblohou košického Halmiho dvora. Okrem hlavných účinkujúcich Martina Geišberga, Eda Klenu a Petra Janků, ktorým bude patriť večerný program, sa budú v priebehu poobedia na pódiu striedať známejší aj menej známi pesničkári a pesničkárky.

30.08.2015
Podhoroď

Folklór, ľudové tradície, ale aj kulinárske umenie, také sú tieto slávnosti. Súťažné družstvá lepia a varia pirohy na všetky možné spôsoby. Pirohy sú plnené  tvarohom, višňami, orechmi, makom, domácim slivkovým lekvárom, zemiakovou plnkou a kyslou kapustou, mastené maslom, dochutené na sladko strúhankou aj na slano praženou slaninkou a smotanou. Nechýba ani ulička remesiel a ľudová veselica.

Stránky

Odoberať RSS - Festival