Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zlepšenie turistickej vybavenosti Jasovského kláštora

Nový audio sprievodca umožní turistom vychutnať si prehliadku Premonštrátskeho kláštora vo svojom jazyku

v Jasove pôsobia už od 13. storočia, pamätajú si časy dobré aj menej pekné, ktoré sa snažia priblížiť turistom. Rádu premonštrátov – Opátstvo Jasov záleží na spokojnosti návštevníkov, preto sa zapojili do výzvy TOP Lokality na rok 2019. Majú niekoľko cieľov. Jedným je zlepšenie zázemia prvého kontaktu. Dnes nevábne priestory, kde sa kupujú vstupenky a suveníry, sa premenia na reprezentatívne, tak aby priestor zapôsobil už na prvý pohľad. Objednať chcú aj nové druhy spomienkových predmetov – sádrové magnetky, nové pohľadnice a buttony s logom Opátstva. Verejnosti chcú predstaviť okrem erbu aj nové zapamätateľné logo. Vedľa Informačného bodu otvoria pre návštevníkov novú kaviareň, tak aby tu v príjemnom, duchovnom prostredí strávili viac času.

Druhým cieľom je modernizácia kiosku. Často sa stáva, že kláštor navštívia turisti aj mimo času prehliadok a preto chcú jeho hardvérové vylepšenie s interaktívnou hravou aplikáciou, ktorá návštevníka prevedie a zoznámi so zaujímavými kláštornými zákutiami. Kiosk, napojený na internet, bude prinášať aktuality, ktoré nebude treba tlačiť na papier. Tretím zámerom je audio sprievodca. V okolí Jasova je problematické nájsť jazykovo vyzbrojených sprievodcov. Nahradí ich nový audio sprievodca v piatich cudzích jazykoch, angličtine, nemčine, maďarčine , francúzštine a poľštine.

Opátstvo intenzívne spolupracuje s Jasovskou jaskyňou, teraz rokujú o spoločnej vstupenke a propagácii. S Národným parkom Slovenský Kras a Klubom slovenských turistov sa zasa snažia docieliť novú turistickú, ktorá skráti cestu cez náučný chodník Jasovská skala.

V dlhodobejšom pláne chcú otvoriť v objekte dve múzeá - Múzeum histórie kláštora a Múzeum locus credibilis (Múzeum hodnoverného miesta) , ktoré by zdokumentovali a predstavili širokej verejnosti históriu pomocou statickej výstavy umelecko - historických predmetov.

Turisti sa môžu tešiť aj na jeden deň počas letného obdobia, kedy mnísi po prvý krát ukážu verejnosti doteraz neprístupné miesta od pivníc až k zvonom. Hlavná turistická sezóna sa začína v máji a potrvá do septembra. Verejnosť môže navštíviť kláštor od utorka do soboty v čase od 10.00 h do 14.30 h, prehliadky sú každú polhodinu.

Žiadateľ: Rád premonštrátov- Opátstvo Jasov,

Dotácia: 7000 €

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <iframe> <p>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí