Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zemplínske slávnosti a Zemplínsky jarmok

18.08.2017 - 20.08.2017
Michalovce

Zemplínsky jarmok a Zemplínske slávnosti  otvoria opäť po roku svoje brány! 
Všetko je pripravené nielen pre Michalovčanov, ale aj pre návštevníkov nášho mesta. Už počas nasledujúceho víkendu  sa môžete tešiť na pestrú paletu programu.

Začíname malým prekvapením – živými sochami, ktoré budú v piatok už od rána pozývať všetkých ľudí na 48. ročník zemplínskeho jarmoku. Stretnúť ich môžete v centre mesta ale aj na jarmočnisku. Slávnostné otvorenie je naplánované tak ako obyčajne - v piatok o  10.00 hod. pred budovou radnice a budeme pokračovať na tribúne na Námestí osloboditeľov.  Po oficiálnom otvorení  sa predstavia Hnojňane z Mihaľovec  a Detský umelecký súbor Bliz z Ukrajiny. Jarmočné popoludnie bude pokračovať od 15.30 hod. Na tribúne sa predstaví skupina historického šermu zo Spišskej Novej Vsi, ktorá bude mať pripravené Pre každého niečo. Orientálna skupina Belies bude príjemným spestrením pred Vranovským choduľovým divadlom, ktoré vystúpi o 16.30 hod. s predstavením Jánošík a dvetisíc zbojníkov. Po nich si evergreeny Karola Duchoňa zaspievame spolu s Bandom Ľuba Kuruca. 

Iste sa mnoho z vás teší na každoročný príchod tisícok motorkárov. Medzinárodný zraz sveta motocyklov, ktorý sa každoročne  koná na Zemplínskej šírave bude aj tentokrát spojený s prejazdom mesta – tzv. spanilou jazdou. Pomyselnú bodku za piatkovým programom urobí svojim vystúpením, všetkým veľmi dobre známa, slovenská speváčka Kristína s kapelou. Vystúpi na tribúne pri mestskom úrade o 19.00 hod.

Počas celého jarmoku nebude chýbať Ulička remesiel, kde uvidíme priamo pri práci hrnčiarov, vareškárov, výrobu fujár, prácu na sochách z dreva, ručné maľovanie na hodváb, ručne vyrábané šperky, výrobu sviečok, tepané medené šperky a mnoho ďalších. Jednou z najobľúbenejších aktivít detí počas jarmoku je nie len zábava na kolotočoch, ale aj tvorivé 
dielne. Tentokrát sa môžu naše detičky tešiť na drevorezbu, tkanie kobercov a točenie na kruhu. 

Zemplínske slávnosti odštartujú v sobotu už svojim 58. ročníkom tohto podujatia.  Predstavia sa spevácke a folklórne skupiny z regiónu aj z cudziny.  Živou pozvánkou, na tancovanie tradičného ľudového tanca východného Slovenska, odštartuje popoludňajší program. Karička je sprievodným podujatím Zemplínskych slávností. Zámerom organizátorov je vytvoriť rekord v počte tancujúcich ľudí na jednom mieste. Tancovanie a defilé účastníkov bude sa začne o 16.00 hod. Program bude pokračovať vystúpením Folklórnej skupiny Chemlon z Humenného, Hnojňanov z Mihaľovec, Ťažkej muziky z Terchovej či Folklórneho súboru Vranovčan z Vranova Nad Topľou. Jubilujúci Folklórny súbor Zemplín ukončí sobotňajší program na jarmočnej tribúne. 

Nedeľňajšie popoludnie bude patriť detskému programu, v ktorom sa predstavia deti z DFS Kisvárda z Maďarska, DUS Bliz z Ukrajiny, či náš domáci DFS Zemplínik. Po nich sa predstaví FS Klubovanka z Čane. 

Rok 2017 je bohatý na jubileá pre jednotlivé kolektívy. Priestor na tribúne bude preto patriť Harčarom z Pozdišoviec, Lučanom z Lúčok a Staršim chlopom z Michaloviec. Večerný program začne o 18.30 hod. vystúpením Folklórnej skupiny Svojina z Michaloviec. Pokračovať budú 40-roční Hnojňane z Mihaľovec a ich hostia – Ťažká muzika z Terchovej, Muzika Milana Rendoša a FS Čemerňanka.

Folklórny súbor Borievka z Košíc bude záverečným bodom programu Zemplínskych slávností, vystúpi v nedeľu o 20.00 hod. 

Príďte aj vy medzi nás a nájdite si v  bohatom programe to svoje.

Pre tých, ktorí sa na jarmok tešia na nákupy, bude na Obchodnej ulici pripravených viac ako 130 predajných stánkov s rôznym tovarom. A veríme, že ani hladný nikto neostane. O to sa už postará 20 občerstvovacích stánkov priamo na jarmočnisku. 

Zároveň upozorňujeme, že kvôli konaniu jarmoku bude od štvrtkového poludnia až do nedele uzatvorená Obchodná ulica, Ulica A. Markuša a Duklianska ulica.
Tešíme sa na vás už tento víkend v Michalovciach! 
 

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
Žáner:
Cieľová skupina:
Otváracie hodiny:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 1 ľudí