Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zemplínske cesty sa vrátia v čase

Ak sa túžite na chvíľu vrátiť v čase, napríklad do obdobia pred rokom 1983, máme pre vás jedinečnú príležitosť. Na zemplínskych cestách tento rok opäť zažiaria nablýskané historické vozidlá, ktoré prežili celé desaťročia. Vášniví veteranisti počas uplynulých týždňov poctivo pripravovali svojich štvorkolesových tátošov, aby ich na prelome júna a júla predviedli v plnej kráse na Zemplín Veterán Rallye 2018.

Trojdňový zraz veteránov odštartuje prvou etapou s názvom „Michalovská“ už v piatok 29.6.2018 od 11-tej hodiny registráciou účastníkov na Námestí slobody v Michalovciach. Krátko popoludní privítajú všetkých návštevníkov na hlavnej tribúne folkloristi z Košického kraja a o 14:45 je naplánované slávnostné otvorenie Zemplín Veterán Rallye spolu s predstavením publikácie Slovenské rekordy. V tejto knihe je zapísaný aj rekord, ktorý sa podarilo vytvoriť na predchádzajúcom ročníku. Nudiť sa určite nebudú ani tí najmenší účastníci, pre ktorých sú pripravené dopravné hry a súťaže.

O 16-tej sa Námestie osloboditeľov premení na veľké mólo a návštevníkom sa na Concours d´ Elegance – predstavia výnimočné veteranistické automobily a motocykle. O zábavu sa bude starať Peter „Armstrong“ Ondria. Po skončení nebude chýbať ani Veterán piknik v hoteli Merkúr na Zemplínskej Šírave.

Podujatie bude pokračovať v sobotu ráno. O 9:00 sa začne druhá etapa s názvom „Za pokladmi Južného Zemplína.“ Historické autá vyštartujú z parkoviska pri Thermal parku Šírava na trasu Michalovce – Močarany – Trhovište – Horovce – Hriadky – Vojčice - Milhostov a spanilú jazdu ukončia v Trebišove na parkovisku pri obchodnom dome Kaufland. Tu na vás bude čakať prehliadka Múzea a Kultúrneho centra Južného Zemplína v Trebišove. Popoludní je pripravená prezentácia vinohradníckej oblasti Tokaj spojená s ochutnávkou vína. O 16-tej veterány opäť vyrazia na zemplínske cesty so zastávkami v Budkovciach a Sliepkovciach. O 20-tej sa začne spoločenský večer v hoteli Granit na Zemplínskej Šírave.

 

 

Nemenej zaujímavá bude aj tretia etapa podujatia „Miss Veterán.“ Tá odštartuje v nedeľu o 9-tej – výstavou vozidiel a zábavným predpoludním pri obchodnom centre Zemplín v Michalovciach. Spestrením programu bude Veteránska kvapka krvi a návštevníci si budú môcť vyskúšať novinku v podobe okruhu mestom na historickom autobuse Škoda 706 RTO. Na pravé poludnie je naplánované vyhlásenie výsledkov Zemplín Veterán Rallye 2018, a taktiež diváckej súťaže o najkrajší veterán a motocykel „Miss veterán.“ Tešíme sa na vás. 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.