Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

V Rušňovom depe to bude paráda

14. - 15. apríl 2018
Košice, Pri bitúnku - rušňové depo

Víkend v polovici apríla prinesie do Košíc najväčšie podujatie spojené s vlakmi a železnicou na východnom Slovensku. Rušňoparáda je v poradí druhým TOP podujatím programu Terra Incognita v roku 2018 a uskutoční sa 14. a 15. apríla v košickom rušňovom depe. Dvojdňový program ponúka mnoho lákadiel pre celú rodinu, najviac nadšené budú určite vaše deti.

Najväčšie stretnutie priaznivcov železničnej nostalgie i moderny sľubuje bohatý program, v ktorom určite výrazne svieti kapela S hudbou vesmírnou. Tá sa na Rušňoparáde predstaví v sobotu, najprv po 10. hodine (pred slávnostným otvorením) a potom aj poobede, od 15:30 do 16:30. Ďalšími „protagonistami“ budú chýrne parné rušne Papagáj, Katka alebo česká Rosnička, ale aj historické motoráky Hurvínek, Stakčínska strela a obnovená súprava motorákov Detskej železnice Košice.

Omrknúť si budete môcť aj historické dieselové lokomotívy či veteránov. Za zmienku stojí tiež rakúsky prezidentský salónny vozeň alebo historická hasičská technika. Bohatý program okrem samotnej železničnej techniky doplní modelová železnica, prelety historických lietadiel priamo nad rušňovým depom. Vydať sa môžete aj na viacero okružných jázd retro-busmi. Pripravený bude aj areál Gazdovský dvor s workshopmi a tvorivými dielňami pre deti, ktoré zaiste poteší aj mini-zoo a zvieratká na pohladkanie.

Rušňoparádu každoročne navštívia aj stovky ľudí prichádzajúcich do Košíc z väčších vzdialeností. Z rôznych končín východného Slovenska ich aj tohto roku privezú mimoriadne vlaky. Na Rušňoparádu sa tak môžete nechať doviezť z Prešova, Trebišova, Sečoviec, Vranova, ale aj Humeného či Popradu.

 

 

Pozrite si aj galériu z minulých rokov a navnaďte sa na jedinečný vlakový zážitok.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.