Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

V Bábkovom divadle v Košiciach ožili bábky

4. 6. - 7. 6. 2015
Košice

Začiatok júna už po štvrtýkrát patril milovníkom bábkového divadla. V dňoch 4. - 7. júna sa uskutočnil tretí ročník Dní bábkového divadla a hier pre rodiny – VIRVAR 2015.

Festival tradične odštartoval „Veselý sprievod mestom s bábkami a maskami“. Okrem slovenských divadiel sa predstavili divadlá z Čiech, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Celkovo diváci zhliadli 13 predstavení v podaní 11 divadiel z 5 krajín. Počas celého trvania festivalu sa návštevníci mohli zabávať vo „VIRVARLANDE“, kde to hýrilo aktivitami, o ktoré sa postarala Súkromná stredná odborná škola – Buzulucká 17, alebo si vychutnať „Zážitkové čítanie“, či obohatiť svoju zbierku kníh v „Burze kníh“ pod vedením Knižnice pre mládež mesta Košice. V piatok svoju tvorbu odprezentovali hendikepovaní klienti zariadení sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja v programovom bloku „Most virvarových úsmevov“. Nechýbalo ani každodenné vyhodnotenie detskou porotou. Celkovým víťazom a laureátom Ceny detskej poroty sa stalo predstavenie „Tri rozprávky pre huncútov“, ktoré s veľkým úspechom uviedlo Divadlo Radost z Brna. Festival sa tak ako v uplynulom ročníku stretol s pozitívnym ohlasom verejnosti.
Organizátorov tohto jedinečného podujatia vo Východoslovenskom kraji teší najmä skutočnosť, že si VIRVAR 2015 vychutnalo takmer 3500 návštevníkov a hrejú ich tiež pochvalné slová od zúčastnených divadiel a jednotlivcov zo Slovenska, ale takisto od zahraničných účastníkov. Členovia divadiel z Poľska a Ukrajiny sa rozplývali vrelým prijatím ich produkcie slovenským publikom, ako aj prostredím, a priestormi, v ktorých sa predstavili svojou tvorbou. Brnenskí divadelníci, ktorí sa na podujatí zúčastnili prvýkrát, boli atmosférou Medzinárodných dní bábkového divadla a hier pre rodiny doslova unesení a festival si naplno užívali. A to ešte netušili, že si odnesú palmu víťazstva sobotného dňa i vavrín absolútneho triumfu VIRVARU 2015.
Podujatie zorganizovalo Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach v spolupráci s Bábkovým divadlom v Košiciach a konalo sa pod záštitou predsedu KSK Zdenka Trebuľu a primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Podujatie finančne podporili Ministerstvo kultúry SR, Košický samosprávny kraj, Mesto Košice, K13 – košické kultúrne centrá a Poľský inštitút v Bratislave.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.