Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Úrodné lány, ovocné sady či lužné lesy

Trebišov

Dominantné úrodné lány, ovocné sady či lužné lesy s prírodnými rezerváciami a malebné pahorkatiny so scenériou Slanských vrchov. Cieľom nášho najbližšieho výletu bude práve Trebišov ako centrum južného Zemplína.

Trebišov sa nachádza 48 km (45 min. autom) východne od Košíc. Z Košíc tam premávajú aj priame vlaky, cesta trvá takmer rovnako a cena lístka stojí 2,48e. Ak by ste chceli cestovať autobusom, dostanete sa do Trebišova aj priamo, príp. musíte prestupovať v Sečovciach. Cesta trvá asi 1-1,5 h. Pre nájdenie spojenia kliknite TU.

Trebišov je okresné mesto Košického kraja a je všeobecne považované za vstupnú bránu do Tokajskej vinohradníckej oblasti. Mesto je sídlom Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína. To sa nachádza v budove barokovo-klasicistického kaštieľa Andrássyovcov. V múzeu nájdete viaceré expozície, ktoré reflektujú históriu a

geografiu južného Zemplína ako i východného Slovenska. Môžete si tak pozrieť napr. expozíciu histórie poľnohospodárstva na východnom Slovensku, vinárstvo a vinohradníctvo na Slovensku s archívom tokajských vín, expozíciu poľovníctva a ochrany zveri, tradičné remeslá južného Zemplína, expozíciu ľudový odev južného Zemplína, ľudovú drevorezbu a plastiku Zemplína a stálu výstavu Andrássyovci na Trebišovsku.

Pre informácie o prevádzkovej dobe múzea kliknite tu. Pre informácie o vstupnom kliknite na Cenník vstupného a doplnkových služieb. V Trebišove sa nachádzajú viaceré pamiatky, z tých najvýznamnejších spomenieme nížinný vodný hrad Parič, Pavlínsky kláštor, Mariánske súsošie, Rímskokatolícky kostol, Gréckokatolícky chrám, a Mauzóleum grófa Andrássyho.

Ak by ste plánovali v Trebišove aj prenocovať a ďalší deň pokračovať napr. do Tokaja, odporúčame vám Privát Trebišov, Penzión Precedens alebo Hotel Zemplín. V meste sa nachádzajú aj viaceré stravovacie zariadenia, kde si môžete dať chutný obed alebo posedieť pri šálke kávy. My dávame do pozornosti Vulcano Café & Restaurant a ázijskú

reštauráciu Taumi Asia Fusion. Preto nechajte svoje auto tento víkend doma, sadnite na autobus alebo vláčik a poďte si pochutnať na kvalitnom jedle a víne na podujatí Chlebom a vínom už tento piatok a sobotu 25.-26. augusta 2017 v Trebišove.

 

Užitočné linky:

Múzeum a kultúrne centrum južného Zemplína na TerraIncognita.sk

Trebišov – Mauzóleum Andrássyovcov na TerraIncognita.sk

Združenie Tokajská vínna cesta na TerraIncognita.sk

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.