Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Úhorná - vodná nádrž

 I keď len niekoľko sto metrov pred obcou Úhorná, avšak na katastrálnom území Smolníka sa nachádza vodná nádrž, ktorá na prvý pohľad skôr pripomína romantické horské jazero. Od jari do jesene bývajú brehy obkolesené sústredenými rybármi, ktorí odtiaľ neodchádzajú naprázdno. Revír je známy svojou bohatosťou, patrí pod Slovenský rybársky zväz Švedlár a pstruhy sa tu vysádzajú trikrát ročne.

Nie sú to však len rybári, ale tiež turisti i rodiny s deťmi, ktorých vodná nádrž okúzlila a stále majú dôvod na návrat. Niekto možno pre prítomnosť vodných vtákov, dnes už všeobecne stále zriedkavejších rakov, iných lákajú okolité lesy s možnosťami kratších i dlhších túr, kde pri troche šťastia môžete zazrieť lane a jelene. Jeleň karpatský je totiž pre túto oblasť skutočne typickým zástupcom živočíšnej ríše.

V stredisku pri jazere nechýbajú reštauračné, bufetové a ubytovacie služby a detské ihrisko. Príjemná je aj prechádzka lesnou cestou po jednom z brehov, kde možno priamo v teréne sledovať dômyselnosť našich predkov. To pretože jazero nevzniklo prirodzene, ale ako vodné dielo.

Slavomír Szabó

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 11 ľudí