Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Tour de Tokaj bude o víťazstvách

12.10.2019
Tokaj

 

Cyklisti a bežci z celého okolia sa už o pár dní postavia na štart jedinečných pretekov Tour de Tokaj a zabojujú o víťazstvo. Zamierte aj vy 12. októbra na Tokaj a staňte sa súčasťou tohto prestížneho “vinárskeho” pelotónu!

Tokaj, územie známe ako “kráľovstvo” slovenských vín, sa už tento október stane dejiskom fantastickým, adrenalínom nabitým podujatím Tour de Tokaj. Ide o bežecké a cyklistické preteky s netradičnými traťami, kľučkujúcimi pomedzi vinohrady. Táto Tour je jedinečná príležitosť, ako spoznať našu najmenšiu vinohradnícku oblasť so zvýšeným tepom.

Prihláste sa aj vy a zabojujte o titul víťaza Tour de Tokaj - registrácia je už spustená - https://tokaj.mtbiker.sk/

 

 

Pred každým športovým výkonom je potrebná kvalitná rozcvička. Inak to nebude ani na Tour de Tokaj. Profesionálny tréneri predvedú tie najlepšie cviky, vďaka ktorým sa predíde úrazom a zvýši sa výkon. Všetci pretekári odštartujú z futbalového ihriska v Malej Tŕni o 10. hodine doobeda a pokračujú po trati cez obce Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa a Čerhov. Pre bežcov bude pripravená trať s dĺžkou 11,5 kilometra s prevýšením 150 metrov. “Saganovci” sa celkovo prevezú 37 kilometrov, na ktorých môžu predviesť svoje cyklistické prednosti.

Na štart sa môže postaviť ktokoľvek bez ohľadu na vek či pohlavie. Účastník sa rozhodne sám či sa chce prihlásiť do súťažnej alebo nesúťažnej kategórie. Tour de Tokaj ulahodí aj tým, pre ktorých je dôležitejšia účasť ako víťazstvo. Nesúťažných bežcov v kategórii RUN čaká trať s dĺžkou 5 kilometrov a cyklistov zas kategória BIKE REKREA. Tí najmenší si svoju kondíciu a bojovnosť môžu otestovať na kratšej, 1 kilometer dlhej pretekárskej BABY dráhe.

 

 

Každý účastník obdrží štartovací balíček, obsahujúci nielen samotné číslo pretekára či energetickú tyčinku, ale aj pamätnú medailu a jedinečnú momentku z cieľa. Všetkých víťazov čakajú zaujímavé výhry od sponzorov tohto podujatia a diplom.

Ak stále nie ste rozhodnutý či sa na Tour de Tokaj prihlásiť, možno vás presvedčí aj fakt, že každý zaregistrovaný bude zaradený v tombole. Pretekárom zahrá do tempa DJ a tanečná bubnová show v podaní BUBONZ a ASC.Cheerleaders rozhýbu každého. Počas celého podujatia budú tých najmenších športovcov zabávať Tokajka, Tokajko a Muzejíček. Nielen deti ale aj dospelí si v programe nájdu obľúbenca. Hudobné, tanečné a divadelné vystúpenia, workshopy, prezentačné stánky, spomienková fotostena, ale aj stan Košice Región Turizmus vyplnia voľný čas všetkým športovcom a ich podporovateľom.

Prezentácia účastníkov sa spustí už v piatok 11. októbra o 15:00 v Tokajskom Informačnom centre, (Dlhá 230, Čerhov). Všetky ďalšie informácie, štartovné pre jednotlivé kategórie a možnosť registrovať sa nájdete na stránke - https://tokaj.mtbiker.sk/

POZOR! Len do konca septembra premáva každú sobotu na Tokaj mimoriadny vlak - Tokajský cykloexpres. Ten odvezie z Košíc nielen vás, ale aj váš bicykel. Súčasťou expresu sú aj organizované cyklopotulky so sprievodcom. Necyklisti môžu Tokaj navštíviť s cieľom ochutnávky vín v niektorej z tokajských vinární. Medzi jednotlivými vinicami premáva od štvrtku do nedele špeciálny vláčik.

Ako sa dostanete od Tokajského cykloexpresu na Tour de Tokaj? Organizátori podujatia majú pripravený mikrobus, ktorý bude na vlak čakať o 8:45 v stanici Čerhov. V prípade väčšieho počtu záujemcov o túto prepravu sa mikrobus otočí na viackrát.

 

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.