Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOP podujatia pre rok 2019

Tento rok sa do výberu najlepších podujatí z Košického regiónu dostala táto osmička:

17.-18.5. Vôňa agátu a deň otvorených pivníc 

Víkend, počas ktorého ožívajú unikátne tufové pivnice v Agátovom háji v Malom Horeši. Na tomto, stále vyhľadávanejšom podujatí, návštevníci ochutnávajú autentické vína drobných miestnych výrobcov.

22.6. Jánske ohne nad Šíravou 

Dávne zvyky a mágia svätojánskej noci láka každoročne k Vinianskemu jazeru tisíce zvedavcov. Najkratšia noc v roku je len jedna, tak si ju vychutnajte v plnej paráde.

28.-29.6. Festival Živé sochy 

Fascinujúce umenie živých sôch nám často vyráža dych najmä na slávnych uliciach zahraničných metropol. Najviac živých sôch na jednom mieste na Slovensku stretnete koncom júna v Spišskej Novej Vsi. Podujatie je v roku 2019 medzi TOP podujatiami regiónu po prvý raz.

28.-30.6. Zemplín Veterán Rallye

Tradičné stretnutie milovníkov všetkého, čo je nablýskané, ale zároveň retro. V centre Michaloviec defilujú staré (a ešte staršie) automobily i motocykle, aby potom prebrázdili regiónálne cesty.

3.8. Krásnohorské hradné hry 

Obľúbené podujatie pod Hradom Krásna Hôrka návštevníkom každoročne približuje históriu iným spôsobom. V roku 2019 sa uskutoční už 14. ročník tohto podujatia.

18.8. Furmanské preteky 

Furmanské preteky približujú neľahký chlebík furmanov. Remeslo, ktoré je - vďaka technologickému pokroku - potlačené do úzadia, tak môžu spoznať malí i veľkí návštevníci.

12.-13.10. Margecianske fajnoty

Medzinárodný gastrofestival sa z roka na rok teší vyššej obľúbenosti a návštevnosti. V Margecanoch môžete počas dvoch víkendových dní ochutnať dobroty regiónálnej i svetovej kuchyne.

Tour de Tokaj 

Neobyčajné preteky - behom alebo na bicykli naprieč vlnitým terénom tokajských viníc. V roku 2019 sa Tour de Tokaj dostáva medzi TOP podujatia po prvý raz.

 

 

 

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.