Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOKAJSKÉ VÍNO JE POÉZIOU VO FĽAŠI...

21.05.2016
Hlavná 48, Košice

Košice región turizmus v spolupráci s OZ Tokajské pivnice a vinotékou Villa Cassa organizuje aj tento rok, počas Košickej noci múzeí a galérií, svoju unikátnu Vínnu galériu. Predstavia sa v nej malé rodinné vinárstva, v ktorých je práca s viničom jednoducho vášňou. Košice región turizmus vám umožní degustovať tradičné vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý.

Vinári z tých najlepších gazdovských pivníc slovenskej časti vinohradníckej oblasti TOKAJ -  Ladislav Tašani, Daniel Ondo a Marián Takáč - zachovávajú pri pestovaní viniča rodinné tradície, preto sú ich tokajské vína prekvapením, ktoré pohladí chuťové poháriky. Návštevníkom, ktorí sa rozhodnú zavítať do podzemia Barkóczyho paláca, degustáciu spríjemní skvelá jazzová hudba v podaní kapely Wine Boyz.

Zároveň bude počas Noci múzeí a galérií v priestoroch Košice región turizmus na Hlavnej 48 pre verejnosť otvorený aj Regionálny informačný bod, kde si ešte stále môžete pozrieť výstavu s názvom „Košické premeny“. Ide o veľkú porovnávaciu výpravu, ktorá nielen Košičanom, ale aj návštevníkom nášho mesta a regiónu ponúka nezvyčajný pohľad na vývoj Košíc prostredníctvom zbierky starých pohľadníc konfrontovaných s aktuálnymi fotografiami. Autorom týchto porovnávacích záberov je Košičan Ladislav Kočik.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
  • festival
Žáner:
  • gastronómia
  • zábava
Cieľová skupina:
  • dospelí
Príloha:
Otváracie hodiny:
  • 17:00 - 0:00

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí