Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Tice

V roku 1990 bola vyhlásená chránená krajinná oblasť Latorica, ktorá je svojou rozlohou 18 510 ha druhou najväčšou chránenou oblasťou. Jej časť – Ramsarská lokalita sa v roku 1993 stala súčasťou zoznamu medzinárodne významných mokradí. Ďalším významným územím je Tice, čo je asi 64 hektárov veľké územie, ktoré tvorí bývalé koryto rieky Tisa. A do tretice, v CHKO Latorica sa nachádza aj Tajba, čo je jediná oblasť, v ktorej na našom území žije korytnačka močiarna.
Územie plné mokradí, kanálov a slepých ramien vytvára prirodzenú ochranu pre život vzácnej vodnej a močiarnej fauny a flóry.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Komentáre

Časť Tice mám priamo pred domom. Kedysi sme mali pocit, že žijeme v rozprávke. V Tice sa ľudia člnkovali, chytali ryby, mali sme tu pestrú flóru aj faunu, lekná, žaby, korytnačky...proste bola to fantázia. Od kedy sa táto časť stala CHKO ide všetko dole vodou. Miesto rybníka máme močarisko bez života, už ani korytnačiek niet, vtáky odtiaľ radšej odleteli, Vodné vtáctvo vyhynulo tak ako žaby, ryby, jašterice..... odporúčala by som porovnať fotografie spred 20 rokov a terajšie fotografie. Je to na plač takto zničiť prírodu, ktorá bola široko ďaleko výnimočná.
Kontaktný e-mail: 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 3 ľudí