Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Stredoveký festival pre skvelú náladu

Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria v spolupráci s Aréna športcentrum a Mestským kultúrnym strediskom organizuje 22. októbra 2011 v Moldave nad Bodvou pestrý festival pod názvom Stredoveký festival pre skvelú náladu s cieľom podporiť a propagovať program Terra Incognita.

Stredoveký festival pre skvelú náladu nie je len podujatie pripomínajúce osudy ľudí a minulosť Európy. Predovšetkým je to akcia plná skvelej zábavy a poučenia obohatená o sprievodné zaujímavosti, okorenené tancom a ľudovou hudbou, ukážkou tradičnej zabíjačky a ochutnávkou chýrnych vín údolia Bodvy. Bojové vystúpenia, veľkolepé bitky, očarujúca stredoveká hudba  sa budú striedať s tanečnými a hudobnými vystúpeniami. Návštevníci sa tiež zoznámia s historickým vybavením a remeslami. Čerešničkou na tejto „festivalovej“ torte bude zábava do nekonečna.
Stredoveký festival pre skvelú náladu má za cieľ ponúknuť verejnosti únik zo všedného uponáhľaného života. Návštevníci budú mať možnosť nahliadnuť do sveta Vikingov, ale aj zoznámiť sa s tradičnou ľudovou kultúrou nášho regiónu. K ďalším sprievodným podujatiam budú patriť hudobné a tanečné vystúpenia, ochutnávka našich vzácnych vín, prehliadka tradičných remesiel s možnosťou vyskúšať si niektoré z nich. Pre najmenších sú pripravené najrôznejšie atrakcie: súťaž v kreslení na asfalt, korálkovanie, zdobenie perníkov.

Nenechajte si ujsť pestrý festival a možnosť stráviť deň v dobrej nálade.

Program festivalu

Viac informácie nájdete na:
www.kcubar.sk, www.arenasportcentrum.eu, www.moldava.sk, www.kulturamoldava.sk

{jcomments on}