Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Spišský Jeruzalem - Spoznaj jedinečnú kalváriu na Slovensku

24.- 26. mája 2019
Spišská Kapitula / Spišské Podhradie

Bohatá história, fauna a flóra lokality Spišského Jeruzalema ponúka priestor na meditáciu a kultúrno-duchovné aktivity, ktoré návštevníkom predstavíme počas 7. ročníka festivalu Spišský Jeruzalem. Priestor Spišskej Kapituly a okolie, ako aj mesto Spišské Podhradie počas troch dní 24.- 26. mája 2019 ponúkne pútnikom množstvo aktivít, v rámci ktorých budú mať možnosť spoznať historickú pamiatku, barokový komplex kalvárie typu Jeruzalem.

 

Ekumenický rozmer festivalu prinesie paletu zaujímavých aktivít pre všetky vekové kategórie. Silným zážitkom pre pútnikov bude divadelné stvárnenie živej krížovej cesty. Meditačný program bude viesť Katolícke spoločenstvo Dvaja-traja v Kristovi.

 
Pripravený kultúrny program bude žánrovo pestrý a ponúka divadelné vystúpenia, hudobno-slovné pásma, spevácke vystúpenia, výstavy, filmové prezentácie, koncerty a prednášky. Okrem duchovného a kultúrneho programu majú návštevníci festivalu možnosť zúčastniť sa prehliadky Spišského Jeruzalema s odborným výkladom o jeho histórii, geológii, faune a flóre, ako aj spoznať historické skvosty mesta Spišské Podhradie.
 

 

Pre deti sú pripravené rôzne hry, tvorivé dielne a novinkou je terénna hra po Spišskom Jeruzaleme „Pas detského pútnika“, pod taktovkou skautov. Zaujímavosťou bude sokoliarska skupina, pozorovanie slnka a Spišský Jeruzalem z konského povozu. Obľúbenou tradíciou festivalu, ktorá nebude chýbať ani tentokrát je razenie medailónu pútnika.

 

Návštevníci festivalu  sa môžu dostať na Spišský Jeruzalem aj  mimoriadnym vlakom. Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus ho vypraví 25.5.2019. Odchod zo železničnej stanice Košice je naplánovaný o 7.50 h a návrat o 17.08 h. Lístky si záujemcovia môžu zakúpiť v Regionálnom informačnom bode, Hlavná 48 v Košiciach, alebo online na vylety.kosiceregion.com

Celý program s ďalšími detailmi nájdete v prílohe ;)

 

 

Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.