Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Prvá e-bike nabíjacia stanica a cyklodepo na Zemplíne

 

 

Hneď vedľa Penziónu Aqua Mária vo Veľatoch (okr. Trebišov) od mája 2018 funguje cyklodepo s prvou e-bike nabíjačkou na Zemplíne. Súčasťou depa je aj možnosť požičať si elektronické i klasické bicykle, ale tiež nabíjačka pre elektromobily. Projekt bol podporený cez finančný mechanizmus Top výlety programu Terra Incognita sumou 10-tisíc eur, celkové náklady činili 11 643 eur.

 

Cyklodepo s úschovňou a požičovňou bicyklov bude prístupné celoročne.

Veľaty sú považované za vstupnú bránu cyklistov do Tokajskej vinohradníckej oblasti, keďže priamo odtiaľto začína žltá cyklotrasa prechádzajúca takzvanou Grófskou cestou do Čerhova a ďalej až k vyhliadkovej veži v Malej Tŕni. Nové cyklodepo je teda vítaným rozšírením portfólia služieb poskytovaných návštevníkovi, zvlášť s ohľadom na skutočnosť, že toto cyklodepo vyrástlo vedľa moderného ubytovacieho zariadenia,“ uviedla výkonná riaditeľka organizácie Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Dodala, že práve podobné projekty subjektov podnikajúcich v cestovnom ruchu majú obrovský prínos pre danú lokalitu i celý región: „Cyklodepo zviditeľňuje toto miesto na mape elektromobility a robí ho tak atraktívnejším pre množstvo návštevníkov. Zároveň môže byť rozhodujúcim faktorom, kvôli ktorému sa rozhodnú tu ubytovať. Hovoríme teda o nezanedbateľnom ekonomickom dopade, ktorý tento projekt môže priniesť.“ V areáli penziónu navyše často kempujú návštevníci z Holandska a Nemecka, ktorí na bicykloch vyrážajú na túry po okolí.

Komplex Aqua Mária vo Veľatoch sa nachádza priamo na trase Tokajskej vínnej cesty a s ubytovacou kapacitou 110 lôžok je najväčším ubytovacím zariadením v okolí. 

 

 

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.