Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Prezentácia 25

Výstava výtvarnej skupiny CESTA pri Wojewódzkom Dome Kultury v Rzeszowie

Kultúrne centrum KSK otvorilo v rámci cezhraničnej spolupráce dňa 19. 10. 2011 o 16:30 vo svojej Galérii na Strojárenskej 3 v Košiciach výstavu výtvarnej skupiny CESTA, ktorá vznikla na začiatku roka 2001 pri Wojewódzkom Dome Kultury v Rzseszowie (WDK). Názov výstavy je Prezentácia 25, čo je vyjadrením doterajšieho počtu výstav tejto skupiny.
Skupina je jednou z foriem umeleckého vzdelávania v tejto inštitúcii. Zoskupuje ženy, ktoré sa profesionálne zaujímajú o výtvarníctvo, o vybrané žánre výtvarného umenia, hlavne o maľbu, kresbu či počítačovú grafiku.
Vyhľadávanie tvorivých  inšpirácií členiek skupiny má mnohoraké, rôznorodé cesty (odtiaľ názov skupiny). Prvá skupinová výstava prác členiek skupiny CESTA sa konala v decembri 2001 vo WDK pod názvom – SOM – TVORÍM – PREZENTUJEM. Toto heslo  je aktuálne aj po mnohých rokoch. Jednoducho ako hovoria členovia „SME – PRACUJEME – PREDSTAVUJEME, inými slovami vystavujeme“. Výstavy skupinové aj individuálne sú hlavnými formami práce a sú impulzom, aktivizovaním pre členky skupiny. Návštevníkov očakávajú nielen v sídle WDK v Rzeszowie, ale aj v mestských i obecných strediskách kultúry v celom Podkarpatskom regióne, kde sa uskutočnilo už početné množstvo individuálnych aj skupinových výstav. Vážnu úlohu v  činnosti skupiny zohráva Miestna galéria skupiny CESTA, v Stredisku kultúry a knižnice v Bialobrzegoch. V tomto kultúrnom stánku sa systematicky realizujú diskusie pri obrazoch pre mládež bialobrzeského gymnázia za účasti členiek.  Študenti sú tak v debatách obohacovaní o nové skúsenosti v oblasti výtvarného umenia.
Výstava potrvá do 4. novembra 2011.

Helga Tomondyová
Kultúrne centrum kSK

{jcomments on}