Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Poznáme TOP podujatia na rok 2017

Riadiaci výbor programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita na svojom zasadnutí 1. decembra 2016 schválil desiatku podujatí, ktoré budú v roku 2017 nosiť značku „TOP podujatie Terra Incognita“. Na jej získanie musí podujatie spĺňať viacero kritérií, pričom okrem atraktivity a jedinečnosti je to najmä prvok strednodobého rozvoja destinácie a turistická ponuka v okolí.

Do súťaže sa zapojilo 18 podujatí, víťazná TOP10 obsahuje dve nové (Furmanské preteky v Sobranciach a Zemplín Veterán Rallye) a osem takých, ktoré boli TOP podujatiami aj v roku 2016 (Krásnohorské hradné hry, Margecianske fajnoty, Rušňoparáda, Chlebom a vínom, Vôňa agátu, Jánske ohne nad Šíravou, Dni humoru na Spiši, Pankuškové fašiangy).

Zoznámte sa:

Pankuškové fašiangy (18.-19.2.2017)

Prvým TOP podujatím roka budú aj v roku 2017 Pankuškové fašiangy – jediné zimné podujatie na zozname. Pankuškové fašiangy dávajú návštevníkovi možnosť skombinovať gastronomický zážitok so športom na snehu v lyžiarskom stredisku Pljesy.

Rušňoparáda (22.-23.4.2017)

Rušňoparáda v mozaike TOP podujatí žánrovo vyniká, ako jediné podujatie spojené so železničnou nostalgiou. Unikátnosť podujatia potvrdzuje každoročne vysoká, niekoľkotisícová návštevnosť, keď do rušňového depa v Košiciach zavítajú celé rodiny.

Vôňa agátu (19.-20.5.2017)

Jedinečná lokalita agátového hája s unikátnymi vínnymi pivničkami v Malom Horeši je miestom ochutnávky prírodných vín a domácich špecialít. Podujatie oživuje jeden z tých kútov kraja, ktoré nie sú počas roka návštevníkmi tak intenzívne vyhľadávané.

Dni humoru na Spiši (2.-3.6.2017)

Festival humoru v rôznych formách dramatického umenia od rozprávačov a stand up comedy, cez pantomímu a klaunov až po divadelné a hudobné produkcie, či kreslený humor. Ťaží z „genia loci“ metropoly Spiša a okolitých atrakcií.

Jánske ohne nad Šíravou (24.6.2017)

Letné podujatie nadväzuje na magické zvyky našich predkov súvisiace s letným slnovratom. Podujatie okrem zábavného programu a kultúrneho dedičstva ponúka aj prírodné krásy - výstup na Viniansky hrad a kláštorisko Senderov.

Zemplín Veterán Rallye (30.6.-2.7.2017)

Rallye historických  automobilov a motocyklov do modelového roku 1975, doplní sprievodný program zameraný na historické vozidlá a turistická ponuka približujúca ponuku regiónu. Podujatie je pre rozvoj destinácie vzácne tým, že má charakter „pohyblivého“ podujatia „na kolesách“, a teda že už zo svojej podstaty zasahuje široké územie (väčšina dolného Zemplína) v relatívne širokom časovom rozmedzí (3 dni).

Krásnohorské hradné hry (4.-5.8.2017)

Jedno z podujatí, ktoré už teraz ukazuje zmysel projektu „TOP podujatí“ nie ako produktu, ale procesu. Zážitková exkurzia do minulosti plnej rytierskych súbojov, ale aj dobrého jedla, remesiel a dobového umenia – láka návštevníkov aj zo vzdialenejších končín, napriek tomu, že je, ako jedno z mála v regióne, spoplatnené.

Furmanské preteky (20.8.2017)

Podujatie, ktoré oživuje tradičné remeslo regiónu. Jeho súčasťou sú furmanské súťažné disciplíny a spestrením bohatý kultúrny program, varenie furmanského guľášu  aj súťaž „O najkrajší pár koní“. Furmanské preteky prinášajú do portfólia TOP podujatí programu Terra Incognita nový žáner, ktorý má potenciál prilákať do oblasti „krajného východu“ KSK nových návštevníkov z väčšej vzdialenosti a to vďaka unikátnej možnosti živého stretnutia s „exotickou“ súťažou koní. Organizátori ale dávajú priestor aj samotným návštevníkom podujatia, ktorí môžu na dianí aktívne participovať.

Chlebom a vínom (25.-26.8.2017)

Dožinkové podujatie interaktívnou formou približuje tradičné činnosti spojené s prípravou chleba a vína, významne prispieva k prezentácii mesta Trebišov ako vstupnej brány do oblasti Tokaja. Je načasované do obdobia tokajského vinobrania a začína nadobúdať nadregionálny rozmer.

Margecianske fajnoty (14.-15.10.2017)

Chronologický zoznam podujatí zakončuje gastronomický festival, ktorý prezentuje gurmánske špeciality dolného Spiša a iných lokalít. Margecianske fajnoty sa stali silnou značkou a systematickým prístupom organizátorov majú vysoký potenciál stať sa silným, nadregionálnym podujatím.

Nech zavítate na ktorékoľvek z desiatich TOP-podujatí, prajeme vám intenzívny zážitok z Košického kraja všetkými zmyslami!

 

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.