Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Podujatie Chlebom a vínom dalo bodku za dožinkami v Trebišove

18.8. 2018
Trebišov

Trebišovský mestský park sa stal v sobotu centrom osláv ukončenia žatvy na Zemplíne. Obľúbené podujatie Chlebom a vínom odštartovalo dožinkovým sprievodom, o ktorý sa postarali miestni folkloristi. Dejiskom bol už tradične mestský park, program sa však tento rok presunul z areálu Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína do vnútornej časti parku, čo návštevníkov príjemne prekvapilo. Počas horúceho dňa sa totiž každý mohol skryť v tieni stromov. Chlapi v ľudových krojoch zavesili dožinkový veniec priamo na pódiu a v rovnakom čase sa začali aj oslavy vo Veľkej Tŕni na Festivale gazdovských vín. Medzi týmito miestami po celý čas premávala kyvadlová doprava.

V mestskom parku sa predstavili folklórne skupiny z regiónu, divadelný súbor Via Cassa Košice a pozornosť tisícov návštevníkov pútala aj bubnová show Batida. Alternatívou k hlavnému programu bola prehliadka kaštieľa spojená s prehliadkou viacerých expozícií, vrátane mini výletu k vodnému hradu Parič a k Mauzóleu Grófa Júliusa Andrássyho. Ľudia mohli ochutnať aj rôzne dožinkové dobroty. Domáce šišky, tradičný slivkový lekvár, lokše, či tokajské koláčiky išli doslova na dračku. V ponuke nechýbalo ani tokajské víno.

O zábavu pre najmenších sa postarala Krajina Haliganda, no malých chlapcov lákala predovšetkým možnosť posadiť sa za volant traktora. Starších zaujala výstava historických motoriek, kováčska dielňa, či vyrezávané drevené sochy biblických postáv. Podvečer vyvrcholil program vystúpením speváka BuranoWski. Spolu s ním na javisku zažiarili aj deti s lampášikmi, ktoré sa aj tento rok zahrali na mušky Svetlušky. Po zotmení prišlo na rad moderné umenie v podobe videomappingu, soundartu a site-specific inštalácií.

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.