Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Podhoroďské slávnosti 2016

28.08.2016
obec Podhoroď

Podhoroďské slávnosti sa radia k najstarším folklórnym festivalom v Košickom kraji. V nedeľu 28. augusta sa uskutoční už ich 44. ročník.

Ide o viac žánrové podujatie v zaujímavom prostredí, kde sa stretáva ukrajinská a rusínska kultúra so slovenskou.Na slávnostiach sa prezentuje predovšetkým rusínsky a slovenský folklór a už tradične sa slávností zúčastnia aj hostia z Ukrajiny. Podujatie slávnostne otvoria dopoludnia pri kultúrnom dome a dianie  sa najskôr presunie pod Hradný vrch. Návštevníci tu budú môcť sledovať  súboje hradnej stráže v podaní skupín historického šermu a  dary hradnej pani budú vítaným občerstvením, najmä pre tých, ktorí  vystúpia na hrádok alebo si zajazdia na koni.Popoludnie  začne vystúpením žiakov miestnej školy.

Vo folklórnom  bloku Vitajte pud horodom  sa predstavia folklórne skupiny z Ukrajiny, mužská spevácka skupina Dukát zo Sniny, ženská spevácka skupina Bežovčan a ľudová rozprávačka Araňa. Potom čaká návštevníkov  koncert speváčky Jadranka. V pásme Ide vešur  zaznejú rusínske piesne v podaní skupiny Ubľanka a vystúpi folklórny súbor Chemlon. Záver bude patriť mužskej speváckej skupine Rusinija, ktorá sľubuje, že bude veselo pud horodom.

Pre návštevníkov je zabezpečená bezplatná kyvadlová autobusová doprava zo Sobraniec do Podhorode a späť. Počas festivalu vyhodnotia aj súťaž v zbere húb Hríb 2016, ktorá začala v júni a skončí 24. augusta. Hubári môžu v tomto  termíne doniesť svoje úlovky na Obecný úrad v Podhorodi, kde ich odvážia a zaregistrujú. Traja hubári s najťažšími úlovkami budú odmenení vecnými cenami. 
Návštevníci slávností budú môcť od 28. do 30. augusta zadarmo navštíviť gréckokatolícke drevené chrámy v Ruskej Bystrej a Inovciach.

Ak ste milovníci folklóru, určite nevynechajte toto jedinečné podujatia 28.8.2016 v Podhorodi.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
Žáner:
  • folklór
  • tradície
  • gastronómia
  • zábava
Cieľová skupina:
  • školáci 6-15 rokov
  • mládež 15-18 rokov
  • dospelí
  • seniori
  • odborná verejnosť
Príloha:
Otváracie hodiny:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí