Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Osem silných podujatí a takmer 100-tisíc návštevníkov

Východné Slovensko pochopilo, že ľudia sa chcú zabávať, spoznávať a ochutnávať. Za TOP podujatiami Košického kraja prichádzali ľudia z celého Slovenska, ale aj zahraničia.

Košický samosprávny kraj podporuje každoročne cez program Terra Incognita viacero nápadov zameraných na zvýšenie atraktivity cestovného ruchu v regióne. V roku 2019 sa na tento zoznam dostalo aj 8 TOP podujatí v Košickom kraji, ktoré svoje publikum oslovilo nielen témou, ale aj programom. Každé jedno podujatie bolo jedinečné a z pohľadu návštevnosti až o 50% úspešnejšie. 

 

 

Medzi podporené TOP podujatia patrilo spoznávanie vína od vinárskych rodov v obci Malý Horeš Vôňa agátu, zážitkový deň na Vinnom venovaný tradíciám spojenými s mágiou Jánskej noci Jánske ohne nad Šíravou, unikátna exhibícia v Spišskej Novej Vsi Festival Živé sochy, stretnutie majiteľov historických vozidiel na Dolnom Zemplíne Veterán Rallye, podujatie približujúce históriu v Krásnohorskom Podhradí Krásnohorské hradné hry, prezentácia furmanského remesla v Sobraneckých kúpeľoch Furmanské preteky, cyklistické a bežecké preteky uprostred vinohradov Tour de Tokaj v Malej Tŕni a najväčší gurmánsky festival na východnom Slovensku Margecianske fajnoty. 

 

 

Osmička podujatí získala od kraja finančnú podporu v hodnote 45 000 € a ďalších približne 35 000 € vo forme marketingu, za ktorým stála krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Záujem o tieto akcie sa prejavil na ich návštevnosti. Spolu 99 300 návštevníkov - malých aj veľkých, starých aj mladých, si vychutnalo atmosféru na podujatiach, ktoré svojej povesti nezostali nič dlžné. Všetky TOPky zaznamenali nárast, a to či už išlo o množstvo divákov alebo priamo účastníkov. Ľudia z rôznych kútov Slovenska prichádzali na východ, aby spoznali históriu a tradície regiónu, ochutnalo netradičné kulinárske špeciality alebo si zašportovali na netradičnom mieste. 

 

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.