Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Nápad je základ, s ostatným ti pomôžeme

Máš originálny nápad a potrebuješ nakopnúť? Máš rozbehnutý projekt a si zaseknutý na jeho financovaní? Chceš rozhýbať cestovný ruch vo svojom okolí a našiel si spôsob ako to urobiť?

Byť kreatívny je len časť úspechu, potrebný je ešte kapitál a kvalitní partneri. A práve s tou druhou časťou ti pomôže Košice Región Turizmus.

Košický samosprávny kraj cez program Terra Incognita alokoval 60.000 eur na podporu projektov, ktoré rozvinú cestovný ruch kreatívnym spôsobom. 

Cieľom výzvy je naštartovať aktívnych a kreatívnych ľudí v regióne a pomôcť im rozpracovať či dotiahnuť nápady (alebo už vypracované projekty) tak, aby priniesli kraju kvalitnejšie, originálnejšie a pestrejšie služby a produkty cestovného ruchu.

A aby sme nehovorili len v abstraktnej rovine, tu je hneď niekoľko dobrých príkladov, ako sa kreatívny prvok rozvoja cestovného ruchu podieľa v našom regióne na podpore cestovného ruchu:

Pochwerk a banský skanzen – niekoľko šikovných nadšencov (banskej) histórie v Gelnici sa spojilo s obcou a spoločne s našou podporou už minulý rok začalo realizovať unikátny historický mechanický stroj, tzv. pochwerk (stupa). Cieľom je vytvoriť pri sprístupnenej banskej štôlni nový prvok cestovného ruchu a lákať ľudí na jedinečný, vodou poháňaný mechanizmus. V pláne sú aj ďalšie prvky, ktoré v budúcnosti vytvoria skutočné interaktívne banské múzeum. Návštevníci tak získajú autentický zážitok a skutočný kontakt s miestom, ktoré navštívia.

Šliapací žeriav na Vinianskom hrade – vďaka podpore projektu, ktorý doplnil paletu toho, čo je možné na Vinianskom hrade vidieť a najmä vyskúšať si a zažiť, budú mať návštevníci dôvod znovu sa tam vrátiť. Šliapací hrad a dobové remeslá, ktoré si môžu vyskúšať na mieste obklopení nadšencami v dobových kostýmoch, robí z hradu zaujímavú atrakciu.

Tvoj inovatívny nápad ale vôbec nemusí súvisieť iba s históriu. Pokojne to môže to byť napríklad takzvaná escape room (úniková izba) na netradičnom mieste, rozšírená realita ako moderný spôsob prehliadky tvojho regiónu, môžu to byť aj remeselné dielne pre návštevníkov prepojené s daného históriu miesta alebo služba či produkt cestovného ruchu, ktorá podľa teba na nejakom mieste chýba.

Alebo to bude niečo úplne iné? Nech sa páči, len to smelo navrhni.

Pošli nám svoj projektový zámer a možno ho spoločne posunieme až do realizácie. Ďalšie potrebné info nájdeš TU.