Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Na Krásnohorských hradných hrách nuda nehrozí + ONLINE PREDPREDAJ

3.8.2019
Krásnohorské podhradie

Krásnohorské hradné hry sú jedinečným festivalom dávnej histórie, ktorá patrila kráľom a ich odvážnym rytierom. Aj v tomto roku patria do ponuky najlepších, teda TOP podujatí Košického samosprávneho kraja. Pod hradom Krásna Hôrka vás po celý deň čaká skvelý program, ktorý určite zaujme aj vaše deti.

 

 

 

Brány areálu sa slávnostne otvárajú o 10:00. Na tých, ktorým sa nelení, bude čakať sprievod účinkujúcich i šerm pred bránou. V rámci tejto časti sa odohrá aj prestrelka medzi dvoma slamenými hradmi.

Počas celého podujatia čakajú na návštevníkov viaceré obľúbené atrakcie – rytierska dráha pre deti, historický tábor, sokoliarsky dvor, slamený hrad či drevený kolotoč. Združenie gemerských remeselníkov sa postará o remeselnícky trh a šikovní kuchári o dobré jedlá v dobovej kuchyni.

 

 

Celé popoludnie je popretkávané aj zaujímavými programovými ťahákmi. Spomeňme napríklad šermiarske súboje na rôzne spôsoby, dobové tance na pódiu, lukostrelecký turnaj O krásnohorský červený šíp alebo delostreleckú ukážky.

Ťahákom tohtoročných Krásnohorských hradných hier bude české divadelné a kaskadérske zoskupenie Štvanci. To predvádza ukážky historických bojov nielen na podobných podujatiach, ale aj vo filmoch. Štvanci sa predstavili napríklad aj v snímke Bathory. Pod Krásnou Hôrkou predvedú po 14:00 rytiersky turnaj na koňoch.

Hudobným lákadlom Krásnohorských hradných hier bude o 20:00 kapela Massriot s ex-superstaristom Robom Šimkom. Brány podujatia sa zatvoria o 22:00.

 

 

Organizátori pripravili pre návštevníkov, ktorí sa na podujatie chystajú verejnou dopravou, aj kyvadlovku. Tá bude premávať medzi dejiskom podujatia a areálom v hodinovom intervale, pričom v dvoch vyhradených časoch zájde aj k rožňavskej železničnej stanici. Odchody autobusu nájdete v priloženom programovom letáku pod článkom.

 

 

 

Vstupenky na podujatie si môžete kúpiť priamo na mieste za 7 eur, pričom deti do 12 rokov majú vstup zdarma. V predpredaji sa lístky oplatia viac, za 4 eurá na osobu si môžete lístky kúpiť buď online na tejto stránke, alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach a v TIK Rožňava.

Na toto zaujímavé podujatie určené pre celé rodiny vás tento rok prepraví aj mimoriadny vlak. Ten vás v ranných hodinách dopraví z Košíc do Rožňavy a vo večerných zase naspäť. Na železničnej stanici v Rožňave následne prestúpite na autobusy kyvadlovej dopravy, ktorú bude po celý deň premávať na trase Rožňava – Krásnohorské Podhradie a späť. Cena spiatočného lístka na vlak je jednotná 5€ pre všetky osoby staršie ako 6 rokov. Deti do 6 rokov cestujú zadarmo, no bez nároku na vlastné miesto.

 

Využite možnosť prepravy naším vlakom a zabudnite na starosti spojené s parkovaním či tankovaním.

Rezervujte si miesto v našom mimoriadnom vlaku ešte dnes a už vám nič nezabráni stráviť sobotu 3. augusta medzi udatnými rytiermi či sokoliarmi.

 

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.