Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Krásnohorské hradné hry ponúknu okrem historických atrakcií aj vystúpenie Petra Cmorika

4.8. 2018, 10:00
Krásnohorské Podhradie, areál pod hradom Krásna Hôrka

Rytieri, sokoliari, husári a nespočetné množstvo ďalších stredovekých bojovníkov. To všetko a ešte viac na vás čaká prvú augustovú sobotu pod jednou z najkrajších starobylých pevností Slovenska na trinástom ročníku obľúbeného podujatia Krásnohorské hradné hry. Spestrením a zároveň vyvrcholením dobovej programovej ponuky bude spevácka hviezda zo súčasnosti - Peter Cmorik. V cene vstupenky, ktorá stojí 4 eurá v predpredaji alebo 7 eur na mieste, je zahrnutá aj návšteva Mauzólea Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí.

Celý hradný festival sa bude odohrávať pri parkovisku pod Krásnu Hôrkou, hneď na dvoch miestach súčasne. Počas celého dňa budete mať na výber medzi vystúpeniami na pódiu a predstaveniami v tábore na lúke. Za pozornosť však rozhodne stojí aj sprievodný program s jarmokom dobových remesiel, dobovej kuchyne, historického tábora, sokoliarskeho dvora, Čajovne kráľa Žigmunda, či pestrou ponukou detských atrakcií.

 

Nabitý program Krásnohorských hradných hier sa začne presne o 10-tej predpoludním. Slávnostné otvorenie festivalu spojené s predstavením účinkujúcich tak bez problémov stihnú aj tí z vás, ktorí si zvyknú pospať o niečo dlhšie. V prvej polhodinke nebude chýbať ani veľký sprievod a v tom istom čase na lúke pod hradom otvorí svoje brány tábor, v ktorom sa predstaví Bojová jednotka Cech terra de selinam a zároveň sa začne Lukostrelecký turnaj o krásnohorský červený šíp. Od 11-tej sa o zábavu pred pódiom postará country kapela Marná to snaha, zatiaľ čo v tábore odštartujú rytierske turnaje a pre deti bude k dispozícii rytierska dráha. Na pravé poludnie sa môžete tešiť na šermiarske vystúpenie Fringia, po ktorom bude nasledovať výcvik mladých rytierov. Tých totiž čaká zaujímavá úloha v podobe bitky o slamený hrad Slamburg. Alternatívou k tomuto programu bude na pódiu rozprávka Miroslav Kasprzyk.

 

O14-tej popoludní sa začne na lúke hlavný program. Organizátori tento rok pripravili sprievod jazdcov na koňoch, či veľkolepé predstavenie plné jazdeckých tradícií maďarských čikóšov a husárov. Chýbať však nebudú ani sokoliari a na záver sa môžete tešiť na atraktívne bitky na koňoch. Na pódiu medzitým vystúpia členovia zoskupenia Fringia s dobovými tancami a delostreľbou. Deti, ktoré nestihli prvú bitku o slamený hrad Slamburg, sa budú môcť zúčastniť na druhej „verbovačke“ o 18:30. Program na lúke o hodinu neskôr uzavrie Večerná hromadná bitka. Po nej už tábor zatvorí svoje brány, aby sa všetci mohli presunúť ku pódiu, kde o 20-tej večer vystúpi hlavná hviezda tohtoročných Krásnohorských hradných hier – Peter Cmorik.

Do areálu pod hradom bude každú hodinu premávať autobusová kyvadlová doprava. Prvý spoj vyrazí z autobusovej stanice v Rožňave o 9:30 a posledný vás odvezie z festivalu o 22:00.

 

 

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.