Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Krásnohorské hradné hry opäť ponúknu neopakovateľnú stredovekú atmosféru

4.8. 2018, začiatok 10:00
Krásnohorské Podhradie

Prvá augustová sobota pod jedným z najkrajších slovenských hradov bude patriť obľúbeným Krásnohorským hradným hrám. Podujatie s nádychom histórie ponúkne návštevníkom už po 13. krát výlet do dávnej minulosti, pri ktorom si vychutnajú tradičné rytierske turnaje, šerm či lukostreľbu.

Krásnohorské hradné hry sú zaradené medzi TOP podujatia Terra Incognita a tešia sa veľkej návštevnosti. Okrem skalných priaznivcov totiž každý rok prichádzajú aj úplne noví návštevníci. Zárukou toho, že sa nebude nudiť je celodenný program nabitý rôznymi ukážkami stredovekých súbojov alebo bitiek, ale aj zážitkovými aktivitami pre deti. Vďaka našej pestrej ponuke rozhodne môžete zobrať na výlet do Krásnohorského Podhradia celú rodinu.

 

 

Program odštartuje v sobotu 4. augusta 2018 o 10:00 pri parkovisku pod hradom Krásna Hôrka. Na pódiu sa najprv predstavia účinkujúci, a na neďalekej lúke sa otvorí tábor, kde sa budú odohrávať všetky šermiarske či rytierske vystúpenia. Pripravený je aj Lukostrelecký turnaj o krásnohorský červený šíp a sokoliarske predstavenie. Deti sa budú môcť vyšantiť na rytierskej dráhe alebo na slamenom hrade. Okrem toho nebude chýbať ani veľkolepé predstavenie oživujúce jazdecké tradície maďarských čikóšov a husárov a bohatý sprievodný program vrátane dobovej kuchyne a jarmoku dobových remesiel. Na záver o 20:00 sa môžete tešiť na koncert Petra Cmoríka. Počas dňa si však určite nezabudnite nájsť čas aj na návštevu neďalekého Mauzólea Andrássyovcov, kde budú mať v deň podujatia všetci návštevníci Krásnohorských hradných hier bezplatný vstup.

 

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.