Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Krása, sila, oddanosť a vytrvalosť… aj o tom budú Furmanské preteky 2019

18.8.2019
Sobranecké kúpele

 

Objavte spoločne s nami tradičné furmanské remeslo, ktoré vďaka programu Terra Incognita ožije už po 8. krát! Pripravte sa na to, že 18. augusta budete z niekdajšieho areálu Sobraneckých kúpeľov počuť dupot kopýt a silné hlasy furmanov.

Nie je to tak dávno, čo sme si ťažkú prácu v lese alebo na poli nevedeli bez pomoci zvierat ani len predstaviť. Furmani z celého regiónu v tom majú jasno a kone by ani v dnešnej dobe za stroje nevymenili. Dokonalú súhru medzi človekom a zvieraťom si budete môcť opäť pozrieť na vlastné oči, a to počas ďalšieho ročníka Furmanských pretekov, ktoré už 3. rok po sebe patria medzi TOP podujatia nášho kraja.

 

 

Nejde len o prehliadku ťažných koní, ale predovšetkým o súťaže, v ktorých si zmerajú svoje sily tímy, pozostávajúce z furmanov a ich oddaných pomocníkov. Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie. Pripravené budú tvorivé workshopy pre veľkých aj malých, kuchárska šou, prístupný bude náučný chodník, ulička remesiel, ale aj možnosť zoznámenia sa s lesnou pedagogikou. Nebude chýbať divácky obľúbená súťaž O najkrajší pár koní, súťaž vo varení nielen furmanských špecialít či popoludňajšie výlety do blízkeho okolia.

 

Celé podujatie odštartuje už doobedu registráciou furmanov a otvorením súťažných disciplín. Tesne pred obedom začnú kuchárske tímy súťažiť s varechou v ruke o najlepší “Furmanský guľáš”. Počas celého dňa čaká na návštevníkov bohatý sprievodný program, vystúpenia folklórnych skupín, furmanská zábava a koncert Kristíny.

 

 

Furmanské preteky sú presne tým podujatím, ktoré ponúka svojim návštevníkom naozaj pestrú škálu zážitkov. Spoznáte niečo nové a netradičné, pokocháte sa krásou a silou ťažných koní, ochutnáte poctivé dobroty od pravých furmanov a zabavíte sa nielen vy, ale aj vaši najbližší. A to všetko v krásnom prostredí sobraneckých lesov. Furmanské preteky sú ideálnym miestom pre vydarený rodinný výlet. Nechajte sa zlákať na toto tradične netradičné podujatie, kedy sa sila remesla a nádherný vzťah medzi človekom, zvieraťom a prírodou premietne priamo pred vašimi očami.

 

Ak sa stále neviete rozhodnúť, či toto podujatie navštíviť, možno krátky zostrih z posledného ročníka Furmanských pretekov vám toto rozhodovanie uľahčí.

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.