Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Košické letecké dni vás dostanú… máte sa na čo tešiť!

7.-8.9.2019
Košice

 

Piloti sú pripravení, lietadlá vyleštené, počasie dohodnuté a organizátori dolaďujú posledné drobnosti. Najväčšia letecká udalosť v roku sa pomaly blíži! Už prvý septembrový víkend bude nebo nad Košicami hýriť farbami a zdanlivo z každej strany budeme počuť hukot leteckých motorov. Najkrajšie akrobatické kúsky predvedú tí najlepší airshow piloti na svete. Tento rok sa pripravte na väčšiu šou, ktorá sa zopakuje hneď dva dni po sebe (sobota, nedeľa) v priestoroch Letiska Košice, Aeroklubu Košice a v Múzeu letectva v Košiciach.

 

Že ešte nemáte lístky?

ONLINE PREDPREDAJ

 

 

Dvojdňový lístok

 

Celé podujatie otvorí už v ranných hodinách generál letectva Jozef Pivarči na legendárnom československo výcvikovom lietadle L29 Delfín. Na oblohe sa budú striedať airshow piloti s rôznymi strojmi, takže vaše krky a pohľady hore si ani na chvíľku neoddýchnu. Zo susedného Maďarska prídu držiteľ svetových rekordov Zoltán Veres na akrobatickom špeciáli MXS, Lajos Imreh, ktorý vás o svojich schopnostiach presvedčí na vrtuľníku a vojenský pilot Gyula Vári vám predstaví sovietsku legendu JAK 52. Poľsko bude mať tiež svoje zastúpenie a ponad vaše hlavy preletia Maciej Pospieszyński na Extra 330 a z vlaňajška košickému publiku dobre známy Artur Kielak.

 

 

Tešiť sa môžete nielen na letecké ukážky, ale aj stojace lietadlá, do ktorých útrob môžete bezpečne nahliadnuť. V Múzeu letectva si zas bude môcť obzrieť všetkých leteckých dôchodcov, medzi nimi aj bývalý vládny špeciál TU-154.

Všetkých určite poteší organizovaný prelet stíhačiek a sledovanie príletu a odletu pravidelnej linky poľského prepravcu v bezprostrednej blízkosti runway. Program bude, samozrejme, nabitý množstvom zaujímavých atrakcií. Vyhliadkové lety balónom či vrtuľníkom, hudobné a tanečné predstavenia na hlavnom pódiu, ale aj skvelý detský program. Svoje si tu nájde každý. Celým podujatím vás bude sprevádzať známa slovenská moderátorka Didiana a počas letových ukážok sa mikrofónu chytí profesionálny komentátor a pilot, šéf jury Red Bull Air Race Stanislav Bajzík.

 

 

Silný ročník Košických leteckých dní je pripravený a vy môžete byť jeho súčasťou! Naplánujte svojim blízkym špeciálny deň a strávte víkend na jednom z najväčších podujatí Košického kraja.

 

Program

 

 

 

 
Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.