Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Košice

V súčasnosti druhé najväčšie mesto Slovenska je prirodzeným centrom východu krajiny. Bohatá história mesta, písomne doložená od roku 1230, sa odráža na veľkorysej architektúre, ale predovšetkým v živote spoločnosti. Prirodzene mnohonárodnostný a multikultúrny priestor prekvapí návštevníkov svojím tempom a ponukou. Na každom kroku stretnú mladých ľudí - Košice sú totiž vysokoškolským centrom, technologickým lídrom, ale majú čo ponúknuť aj v oblasti športu a kultúry.
Vďaka zisku titulu európske hlavné mesto kultúry sa v roku 2013 investovali prostriedky do rekonštrukcie a obnovy mnohých chátrajúcich objektov, ktoré vďaka tejto starostlivosti získali nový život a samozrejme aj nový rozmer.
Centrum mesta, obkolesené novými sídliskami, ponúka v starých uličkách tajuplné príbehy a pripomína rad slávnych osobností vedy, kultúry i politiky, ktoré tu vyrástli.
Centrálnemu námestiu dominuje dóm svätej Alžbety, najvýchodnejšia gotická katedrála. Stojí na mieste vyhoreného románskeho kostola sv. Michala. Postavený bol v období rokov 1380 - 1402 a v interiéri skrýva mnoho skvostov od gotiky po neogotiku.
Prechádzka stredom mesta je prehliadkou umu našich predkov, ale aj úcty súčasníkov k ich odkazu.
Láska prechádza cez žalúdok a tak nie je zanedbateľné, že Košice si potrpia na kvalitné služby v oblasti gastronómie.

O súčasnosti, ale aj histórii Košíc nájdete informácie na stránkach mesta alebo na stránkach informačného centra.

Príloha:
Región navštívilo 0 ľudí