Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Historické veterány oživia spomienky na staré časy

Milovníci starých nablýskaných automobilov a motocyklov si na prelome júna a júla určite prídu na svoje. Vášniví veteranisti už teraz pripravujú svojich štvorkolesových tátošov, aby ich mohli predviesť v plnej kráse na 13. ročníku retro podujatia Zemplín Veterán Rallye 2018.

Niektoré kúsky majú nevyčísliteľnú hodnotu a ich majitelia by ich nevymenili ani za luxusné moderné autá. Zraz historických veteránov sa teší čoraz väčšej popularite a prestíži. Svedčia o tom aj dva cenné certifikáty, ktoré vlani získali Zemplín veterán klub a Klub historických vozidiel Michalovce za slovenský rekord v počte veteranistických automobilov a motocyklov na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. V centre mesta sa podarilo zhromaždiť 164 historických dopravných prostriedkov vyrobených do roku 1986. Podobná zostava veteránov bude čakať návštevníkov priamo v srdci Zemplína aj na začiatku tohtoročných letných prázdnin. Trojdňové podujatie odštartuje v piatok 29. júna „michalovský“ program, pričom hlavnou atrakciou bude práve výstava veteránov.

Okrem automobilových a motocyklových legiend na kolesách sa však môžete tešiť aj na koncert slovenského Armstronga Petra Ondriu, či dobovú módnu prehliadku. Podvečer sa veteranisti so svojimi historickými vozidlami presunú na parkovisko k Thermal Parku Šírava.

V sobotu odštartuje Zemplín Veterán Rallye o deviatej ráno a štvorkolesové skvosty sa presunú zo Šíravy do mesta Trebišov. Okrem toho tam bude pripravený celodenný hudobný a kultúrny program, vrátane tvorivého dopoludnia pre deti aj ich rodičov. O 16. hodine popoludní veteranisti opäť vyrazia na cesty Zemplína. Navštívia Kačanov, Budkovce a Sliepkovce, odkiaľ sa vrátia späť na Šíravu.

 

Spestrením nedeľnej rallye bude Veteránska kvapka krvi. Program sa presunie späť do Michaloviec, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať novinku v podobe okruhu mestom na historickom autobuse Škoda 706 RTO. Diváci budú mať navyše možnosť hlasovať za najkrajší veterán a motocykel v súťaži Miss veterán. Na záver organizátori slávnostne vyhodnotia výsledky trojdňovej Zemplín Veterán Rallye 2018.

 

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.