Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Herend - poklady z porcelánu

12.05.2016 - 02.10.2016
Nám. maratónu mieru 2, Košice

Môžeme smelo tvrdiť, že 190 ročná porcelánová manufaktúra v Herende je so 750 zamestnancami v súčasnosti najväčšou porcelánovou manufaktúrou na svete. Pri tomto hodnotení zohľadňujeme aj sieť odberateľov v takmer 60 krajinách sveta.
Zdôrazňujeme, že Herend je manufaktúra a nie továreň. Do dnešného dňa vyrába porcelán ručným, remeselným spôsobom. Herend disponuje 16 tisícmi bielych foriem, 4 tisícami maľovaných vzorov a má 64 miliónov rôznych výrobkov. Popri tom, v rámci tradície a v duchu inovácie sa každoročne narodí 300 až 400 nových výrobkov. Porcelán z Herendu spája hodnotu viacstoročných výrobkov s modernými výdobytkami doby. Je symbolom noblesy, elegancie a rozmaznávania, vlastniť ho, je cennosťou a výnimočnosťou.
Cieľom porcelánovej manufaktúry v Herende je uchovávať a prenášať stáročné hodnoty, kde je krása, jedinečnosť a vysoká kvalita súčasťou každodenného života, vytvárať štýl, predčiť ostatných a tak prekvapiť svet. Herend je viac ako úspešné podnikanie, je hospodárskym, sociálnym a kultúrnym spoločenstovm, ktorého úlohou je chrániť maďarské a európske, najmä umelecké hodnoty a uchovať ich pre nasledujúce generácie.
V máji 2016 zavíta výstava z Herendu do Východoslovenského múzea, do konca leta predstaví pestrý tematický výber skvostov ovplyvnených maďarskou, európskou a ďalekovýchodnou kultúrou. Popri najznámejších vzoroch sa návštevníci oboznámia aj s výsledkami vývoja nových výrobkov aj s ojedinelými kusmi. Prestavíme ozdobnú misu, ktorá bola vyrobená špeciálne kvôli tejto výstave. Na slávnostnej mise, ktorú vysnívali a krásne realizovali majstri porcelánovej maľby, uvidia návštevníci Historickú účelovú budovu Východoslovenského múzea. V Košiciach, v meste s bohatou históriou
predstavíme Herend – poklady z porcelánu.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
  • výstava
Žáner:
  • tradície
  • remeslá
  • výtvarné umenie
Cieľová skupina:
  • mládež 15-18 rokov
  • dospelí
  • seniori
Príloha:
Otváracie hodiny:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí