Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Festival Chlebom a vínom predstaví tradičnú gastronómiu a remeslá

18.8. 2018, 13:00
Trebišov

Naši predkovia už v predkresťanskom období zvykli po skončení žatvy vyrábať kytice a pliesť vence z najkrajších klasov obilia, ktoré sa na poliach urodili. V tom čase išlo o akýsi rituál, no tradícia takzvaných dožinkových vencov prežila stáročia a časom získala oslavný charakter. Aj naši starí rodičia si ešte pamätajú, že záver žatvy sa nikdy nezaobišiel bez dožinkových slávností. Dnes ich poznáme predovšetkým ako súčasť rôznych kultúrnych podujatí. Medzi úspešné z nich nepochybne patrí aj dožinkový festival Chlebom a vínom v Trebišove. Zároveň ide o jedno z TOP podujatí programu Terra Incognita pre rok 2018.

 

Dejiskom festivalu bude aj tento rok areál Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove. Môžete sa tešiť mlátenie obilia, premenu hrozna na víno, či varenie slivkového lekváru. Všetky dobroty samozrejme budete môcť aj ochutnať. Okrem tradičných spôsobov pečenia chleba či výroby vína však uvidíte aj divadelné a folklórne vystúpenia viacerých súborov z regiónu, či bubnovú show. Počas celého popoludnia môžete navštíviť Barokovo – klasicistický kaštieľ, Nížinný vodný hrad Parič, či Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho. Pripravená je aj prezentácia historických motoriek a traktorov, pričom roľníci vás na niektorých radi povozia. Nemenej zaujímavá bude tiež FINISÁŽ výstavy Teodor Jozef Mousson - Maliar Zemplína. Chýbať nebude ani tombola.

 

Organizátori nezabudli ani na najmenších. Vaše ratolesti sa budú môcť vyšantiť v pohybových a kreatívnych dielňach. Okrem toho môžu navštíviť Krajinu Haliganda, hudobný kútik alebo mini ZOO. Lákadlom pre všetky generácie bude podvečerné vystúpenie speváka a skladateľa Tomáša Buranovského, ktorý je známy aj pod umeleckým menom BuranoWski. Po zotmení bude rozhodne stáť za to program v mestskom parku s videomappingom, soundartom, a site-specific inštaláciami.

 

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.