Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Cestujúce bábky priletia na Divotvornom balóne

05.06.2016 - 26.08.2016
Košický kraj

Už v nedeľu 5. júna 2016 si môžete vychutnať v Košiciach pri Dolnej bráne prvé predstavenie divadelnej hry pre deti Divotvorný balón. Predstavia sa v ňom herci a bábky Bábkového divadla v Košiciach a Zakarpatského akademického oblastného bábkového divadla v Užhorode BAVKA. Divadelná inscenácia je dobrodružstvom, ktoré spustia dvaja školáci, ktorí na odcudzenom balóne letia za pokladom, ktorý si vysnívali. Po stopách detí sa vydajú rodičia, aby ich priviedli späť. Lenže i oni podľahnú čaru navštívených miest a prenasledovanie sa mení na hru. Jej výsledkom je dobrodružný výlet so všetkým, čo k nemu patrí, s dávkou napätia i zábavy.

Košice, Rožňava, Medzev, Spišská Nová Ves a Vinné v Košickom samosprávnom kraji a Užhorod, Svaľava, Serednye, Mukačevo a Korolevo v Zakarpatskej oblasti Ukrajiny ožijú starými príbehmi, aby prilákali pozornosť mladých.

„Každé z predstavení Divotvorného balóna bude mať aj rad sprievodných aktivít, ktoré pre deti pripravuje Krajská organizácia cestovného ruchu Košický kraj,“ približuje program Cestujúcich bábok JUDr. Lenka Vargová Jurková, výkonná riaditeľka KOCR KK.

Ak nestihnete predstavenie v Košiciach, môžete využiť príležitosť pozrieť si ho v ďalších termínoch, v pondelok 6. júna 2016 v Rožňave, alebo v utorok 7. júna 2016 v Medzeve.
Ďalšie predstavenie bude súčasťou Jánskych ohňov nad Šíravou, ktoré sa uskutočnia v sobotu 25. júna 2016 na Vinianskom jazere.
Projekt „Cestujúce bábky“ zakončíme v piatok 26. augusta 2016 v Spišskej Novej Vsi. Divadelná inscenácia sa bude hrať v Spišskom divadle.

Kategórie:
Forma:
  • festival
Žáner:
  • divadlo
Cieľová skupina:
  • deti predškoláci 1-6 rokov
  • školáci 6-15 rokov
  • mládež 15-18 rokov
  • dospelí
Príloha:
Otváracie hodiny:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 1 ľudí