Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Čerešničky tohtoročnej rallye veteránov na Zemplíne

28. - 30.6.2019
Zemplín

Na samom konci júna sa uskutoční už 14. ročník Zemplín Veterán Rallye 2019. Nepochybne ide o najväčšie podujatie navôkol, na ktorom sa predstavia automobilové a motocyklové legendy. Po prvýkrát vo svojej histórii výstava veteránov prekročí hranice Slovenska, dokonca hranice Schengenu. Veteranisti sa totiž presunú do družobného mesta Michaloviec - Užhorodu.

 

 

Tohto roku sa na Zemplíne predvedie až 90 posádok, výrazne narástol počet účastníkov prichádzajúcich spoza hraníc Košického kraja, ale aj Slovenska. A to predovšetkým z Česka, ale aj Maďarska a Poľska.

Najväčším ťahákom tohtoročnej Zemplín Veterán Rallye bude automobil Hispano Suiza H6B z roku 1930, ktoré sa stalo tvárou podujatia. Automobilka Hispano-Suiza je známa výrobou luxusných automobilov od začiatku 20. storočia a do 2. svetovej vojny a výrobou úspešných a výkonných leteckých motorov.

 

 

Slovenskú premiéru bude mať práve na tomto motoristickom podujatí automobil Horch 855 Roadster z roku 1932. Horch bol jednou z mnohých predvojnových automobiliek vyrábajúcich predovšetkým kvalitné luxusné vozidlá na vysokej technickej úrovni. Bol zakladateľom firmy Audi, vyrábal známe Trabanty, ale aj traktory a iné poľnohospodárske stroje.

 

Výnimočným vozidlom bude tiež Jensen S typ Tourer z roku 1933, zaujímavosťou je že ich bolo vyrobených iba osem a celkovo sa dochovali iba tri kusy. Najstarším automobilom bude Ford T z roku 1918, model, ktorým Henry Ford spustil motorizáciu ľudstva, lebo ako prvý začal pasovú výrobu automobilov, čím sa výrazne znížili výrobné náklady, cena vozidla a tým sa stalo dostupným pre širokú verejnosť.

 

Nemenej krásnym bude aj Aero 500 z roku 1929, známe ako "cililink". Prezývku dostalo podľa zvuku, ktorý vydáva pri štartovaní. Návštevníci budú môcť obdivovať aj Fordy z roku 1930. Na prehliadke sa okrem štvorkolesových skvostov predstavia aj motocykle, najstarším motocyklom bude NSU 201 OS z roku 1933.

 

Všetky prihlásené veterány sú jedinečné a majú svoju historickú hodnotu. Preto to návštevníci v diváckej súťaži o najkrajší veterán a motocykel vôbec nebudú mať ľahké. Súčasťou trojdňovej Zemplín Veterán Rallye bude aj bohatý sprievodný program. Ten štartuje tradičným piatkovým defilé na michalovskom námestí, kde budete mať dosť času nastaviť sa do záberu s naleštenými autami i motocyklami. V nedeľu potom vyvrcholí vyhodnotením tohto ročníka Zemplín Veterán Rallye pred OC Zemplín.

 

 

Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.