Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

AMFO 2016 v Spišskej Novej Vsi

12.04.2016 - 12.05.2016
Zimná 47, 052 01 Spišská Nová Ves

Aby ľudia mohli vnímať umenie, je potrebné, aby sa v ňom vzdelávali. Pochopiť ho v rámci fotografického média je dlhodobý proces. V záplave technických možností je naliehavé sústrediť sa na obsah a posolstvo obrazu života, ktorý žijeme. A práve tieto kvality sa dajú rozvíjať v rámci súťaže AMFO, kde je vytvorený priestor na diskusie a odovzdávanie skúseností. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti.
V 44. ročníku súťaže mali možnosť tvorcovia fotografií súťažiť v troch kategóriách: v čiernobielej fotografii, vo farebnej fotografii a v kategórii multimediálnej prezentácie.
V spišskom regióne sa zapojilo do súťaže 15 autorov so svojimi 86 fotografiami. Pre porotcov v zložení Kazimír Štubňa, Richard Gerényi a Matúš Pramuka boli príjemným prekvapením kvalitné zábery fotografov v I. skupine, zahŕňajúcej autorov do 16 rokov. Mladí nadšenci fotografie by sa zrejme nestratili aj v najpočetnejšej III. skupine - nad 21 rokov.
Na výstave môžete vzhliadnuť fotografie Ladislava Vikartovského, Milana Čarňanského, Mareka Kollárika, Miloša Fiľu, Ondreja Rychnavského, Dáši Frankovičovej, Tibora Morihladka, Štefana Kekelyho, Jána Ziburu, Jozefa Vokála, Petra Jakubca, Františka Krajňáka, Andreja Pižema, Samuela Gazduru a Soni Pollákovej. Výstava bude sprístupnená do 12. mája 2016 v Spišskom osvetovom stredisku a najlepšie diela poputujú do krajského kola v Košiciach.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
  • súťaž
  • výstava
Žáner:
  • film a foto
Cieľová skupina:
  • mládež 15-18 rokov
  • dospelí
  • seniori
Príloha:
Otváracie hodiny:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí