Kalendár podporených podujatí 2023

Kultúrne leto na Klokočine – Deň detí

Ranč Klokočina vám ponúkne program na niekoľko víkendov, počas ktorých si budete môcť vychutnať okrem prehliadky exotických vtákov a zvierat aj hudobné vystúpenia.  Pripravený bude aj široký zábavný program pre tých najmenších.

Ranč Klokočiná, Klokočov

Sobota – Nedeľa – 10.-11. jún 2023

 

 

Art Film Fest 2023

Medzinárodný filmový festival, ktorý sa každoročne odohráva v Košiciach v priestoroch miestnych kín, prezentuje populárne aj menej známe diela miestnej a svetovej kinematografie. Festival sprevádzajú autogramiády, diskusie, koncerty a workshopy.

Košice

Piatok – Piatok – 16.-23. jún 2023

 

 

brdárka

Hudba v čerešňovom raji

V čase zretia čerešní 18.6.2023 ponúkneme návštevníkom mimoriadny hudobný zážitok – koncertu na barokovom organovom pozitíve z roku 1762 od organistu Daniela Wallachyho v miestnom kostole. Interpretom bude Slovenský organový virtuóz a skladateľ – František Beer, M.M.

Brdárka

Nedeľa – 18. jún 2023

 

 

brdárka

Zemplín Veterán Rallye

Obľúbené motoristické podujatie, ktoré okrem výstavy a rallye veteránov návštevníkom každoročne predstavuje rôzne zaujímavé lokality na území Zemplína. Súčasťou programu bude okrem spanilej jazdy a výstavy veteránov aj výstava bicyklov, tvorivé workshopy pre deti či výstava obrazov miestnych umelcov.

Michalovce a okolie

Štvrtok – Nedeľa – 22.-25. jún 2023

 

 

brdárka

Jánske ohne nad Šíravou

Pálením svätojánskej vatry sa už tradične oslavuje letný slnovrat – najkratšia noc v roku, kedy svetlo definitívne zvíťazí nad nocou. Podujatie nadväzuje na túto zvyklosť a spája historické, umelecké a kultúrne zvyky do modernej podoby v krásnej prírode vyhľadávanej turistickej destinácie.

Vinianske jazero

Sobota – 24. jún 2023

 

 

brdárka

XX. Tokajský festival Borša

Dobový festival v Borši návštevníkom predstaví kurucké obdobie tak, ako ho nepoznajú a priblíži im slávne časy pôsobenia kniežaťa Františka II. Rákócziho.

Kaštieľ v Borši

Sobota – 24. jún 2023

 

 

brdárka

Majstrovstvá sveta ENDURO 2023

Jeden z historicky najstarších motocyklových pretekov na svete. Podujatie poukazuje na krásnu prírodu, kde aj samotné pretekárske trasy sú vedené krásnymi scenériami s úžasnými výhľadmi, ktoré dodávajú danému športu punc atraktívnosti.

Gelnica

 Piatok – Nedeľa – 30. jún – 2. júl 2023

 

 

brdárka

Dračie lode a Mini nočný pretek 2023

Preteky dračích lodí na vodách nádrže Ružín vám poskytnú nový zážitok v Košickom kraji. Účastníci budú pádlovať za zvuku bubnov a snažiť sa byť tými najrýchlejšími. Sprievodným programom budú hudobné vystúpenia a aktivity pre deti.

Ružínska priehrada

 Piatok – Nedeľa – 30. jún – 2. júl 2023

 

 

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.