Kalendár podporených podujatí 2023

Lekvárové slávnosti pri mlyne

Gastronomický festival, počas ktorého môžu návštevníci zažiť tradičný spôsob varenia slivkového lekváru a taktiež ochutnať cestovinové jedlá charakteristické pre daný región. Súčasťou podujatia budú aj tvorivé dielne, workshopy, výstava poľnohospodárskych strojov, škola varenia a kultúrny program.

 

Ruskovce

Sobota  – 9. september 2023

 

 

THE RACE

Športové podujatie THE RACE pozostáva zo súťaže v prekážkovom behu v rôznych kategóriách. Súčasťou sú aj sprievodné aktivity pre deti a dospelých.

 

Zádielska tiesňava

Sobota  – 16. september 2023

 

 

X. Dni sliviek v Malých Trakanoch

Kultúrno-gastronomický festival, ktorý nadväzuje na zvyky obyvateľov v regiónoch Medzibodrožia a Použia, ktorí sa venovali pestovaniu a spracovaniu sliviek a ovocia v záplavovom území rieky Tisy.

 

Malé Trakany

Piatok – Sobota  – 22.-23. september 2023

 

 

Medzinárodný maratón mieru

Najstarší maratón v Európe a druhý najstarší na svete, odštartuje v roku 2023 svoj 100-ročník. V rámci Slovenska ide o najmasovejšie športovo-bežecké a tiež športovo-spoločenské podujatie, s najväčšou tradíciou a najdlhšou kontinuitou.

 

Košice

Nedeľa  – 1. október 2023

 

 

Biela noc 2023

Medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý prepája umenie a verejný priestor. Obyvateľom a návštevníkom Košíc ponúka unikátne spojenie umenia, architektúry a zážitku. Festival každoročne podporuje lokálnych umelcov pri tvorbe nových diel, pričom každoročne vznikne minimálne 15 nových slovenských diel.

 

Košice

Piatok – Nedeľa  – 6.-8. október 2023

 

 

Margecianske fajnoty 2023

Gurmánsky festival, ktorý patrí medzi najväčšie festivaly Košického kraja a v rámci zamerania na gastronómiu sa radí medzi najlepšie a najväčšie na celom Slovensku. Každoročne sa festival teší veľkej obľube vďaka pestrému výberu jedál (cca 300 druhov), ktoré sa pripravujú priamo pred zrakmi návštevníkov. Niektoré jedlá si môžu návštevníci sami pripraviť za pomoci prítomných odborníkov.

 

Margecany

Štvrtok – Nedeľa  – 12.-15. október 2023

 

 

Svätomartinský festival a jarmok domácich produktov – LibaGaliba

Gastronomický festival, počas ktorého budú môcť návštevníci ochutnať husacinu a ďalšie špeciality pripravené podľa receptov našich babičiek, a taktiež aj chutné domáce vína. Na festivale sa o dobrú náladu postarajú hudobné a spevácke skupiny.

 

Veľké Trakany

Sobota  – 14. október 2023

 

 

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Chcem dostávať novinky z kraja :)

Príhlaste sa k odberu nášho newslettra a dostávajte aktuálne informácie o dianí v Košickom regióne.

Boli ste úspešne prihlásený k odberu nášho newslettra.