Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

V košickom rušňovom depe si pričuchnete k histórii

22.-23.4.2017
Železničné Depo, Košice

Predposledný aprílový víkend bude najfrekventovanejším miestom pohybu ľudí v Košiciach rušňové depo. Chystá sa tam podujatie, na ktoré každoročne zavítajú tisíce návštevníkov. Ich vekový priemer pomáhajú znižovať najmenší, naopak, vyššie ho tlačí ich prirodzený doprovod – rodičia. Rušňoparáda tak má v Košiciach povesť jedného z najvyhľadávanejších rodinných podujatí vôbec. A niet sa čo čudovať, veď aj tento rok čaká na malých i veľkých návštevníkov množstvo atrakcií, kvôli ktorým sa oplatí prísť. Rušňoparáda je po Pankuškových fašiangoch druhým tohtoročným TOP podujatím programu Terra Incognita.

billboard.jpg

 

Čo teda môžete vidieť a zažiť 22. a 23. apríla?

Základným motívom Rušňoparády je železničná nostalgia, tradične sa tak môžete tešiť na historické rušne, vozne i techniku, ale aj ich moderných nástupcov. Najmä malých návštevníkov určite okamžite upúta možnosť voziť sa na rušni a vláčiku, ale tiež „pilotovať“ zmenšeninu vlakov – modelovú železnicu. V rušňovom depe sa môžete tešiť aj na zábavnú paintballovú strelnicu, sprístupnenie vodnej veže, veterány a retrobusy či ukážku zásahu colníkov, prepad vlaku a súťaž rušňov. Príjemným spestrením môže byť aj jazda mimoriadnymi nostalgickými vlakmi, ktorými sa zároveň môžete doviezť na podujatie, alebo z podujatia domov. Pokrývať budú stanice v Prešove, Poprade, Sečovciach, Trebišove, Michalovciach či Humennom, ale aj v Moldave, Margecanoch, Gelnici či Kysaku.

sqr3_rusnoparada.jpg

 

Boky starších ročníkov sa určite oddajú aspoň jemnému vlneniu pri vystúpení legendárneho speváka Petra Stašáka. Na návštevníkov čaká aj bohatý sprievodný program – maľovanie na tvár, lanovka, mini-zoo, šmýkačky, nafukovacie atrakcie, detské motorky, ale aj občerstvenie.

pozvanka.jpg

 

Tešíme sa na vás 22. a 23. apríla 2017 v Rušňovom depe ŽSR, Pri bitúnku v Košiciach. Zabezpečená bude aj kyvadlová doprava zdarma.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.