Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOP Lokalita: Letohrádok Sans Souci

Spišská Nová Ves

Zastrešenie historickej kaplnky a vytvorenia zázemia pre návštevníka areálu letohrádku Sans Souci

Letohrádok Sans Souci sa nachádza v katastri obce Iliašovce na polootvorenom návrší s výhľadom na Slovenský raj a Vysoké Tatry. Lokalita je vzdialená vzdušnou čiarou do 15 km od Spišského hradu v Košickom kraji a 7 km od Levoče v Prešovskom kraji.

img176.jpg

 

Výstupmi a cieľmi pre rok 2017 je zastrešiť objekt kaplnky, obnoviť existujúce doplnkové objekty (lavičky, piknikové stoly, ohniská), upraviť okolitý terén a zabezpečiť jeho pravidelnú údržbu a usporiadať výročné podujatie, ktorým sa pripomína výročie otvorenia letohrádku Sans Souci grófom Štefanom Csákym v roku 1775.

 

V krátkodobom rozvojom pláne si žiadateľ kladie za cieľ upraviť interiér a exteriér kaplnky, postaviť nové prístrešky pre návštevníkov a zabezpečiť sociálne zariadenia. V dlhodobom rozvojom pláne chce kontinuálne pokračovať v úpravách exteriéru a interiéru kaplnky, údržbe a úprave okolitého terénu, zabezpečiť bezpečný prístup k lokalite, vybudovať na vhodnom mieste parkovisko, vybudovať „ihriská“ pre deti a dospelých, rozšíriť výročné podujatie a elektrifikovať areál formou výstavby alternatívneho zdroja energie. Naplnením cieľov dlhodobého rozvojového zámeru sa zabezpečí komplexnosť produktu cestovného ruchu.

img180_0.jpg

Areál letohrádku Sans Souci je jediným svojho druhu na celom Slovensku, čo ho robí unikátnym a výnimočným. Návštevník po príchode pocíti jedinečnú atmosféru a génius loci. Prostredníctvom značky Terra Incognita, ako garanta kultúrneho cestovného ruchu, sa dostane lokalita letohrádku Sans Souci, ktorá ešte nie je taká známa a čaká na svoje odhalenie, do povedomia návštevníkov.

img179.jpg

img177.jpg

Úspešnou realizáciou predpokladáme zvýšenie počtu návštevníkov a predĺženie priemernej doby pobytu návštevníkov v regióne Spiš. Lokalita v súčasnosti nie je tak rozvinutá, aby generovala príjmy, preto ju odporúčame aj nenáročným návštevníkom, ktorí vyhľadávajú turistiku, pokoj a oddych v prírode s poznávaním historického dedičstva našich predkov.

 

Užitočné linky:

Sans Souci Letohrádok Iliašovce

Spišský hrad

Spišský hrad na UnescoNaDosah.sk

Informačná kancelária mesta Levoča

Levoča na UnescoNaDosah.sk

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.