Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Pod rozkvitnutým agátom

Malý Horeš

Po tohtoročnej treskúcej zime nastúpili, bez výraznejšieho „predvoja“ a ostychu letné teploty, ktoré mierne pribrzdila studená vlna po Veľkej noci. V polovici mája už ale právom očakávame príjemné teplo, ktoré priam nabáda na zaujímavý výlet spojený s pobytom v prírode. A veríme, že práve taký bude 19. a 20. máj, keď sa v Malom Horeši uskutoční festival tradičných malohorešských vín – Vôňa agátu.

agat-5.jpg

agat-37.jpg

Tretie TOP podujatie programu Terra Incognita v roku 2017 sa symbolicky presúva na juhovýchod kraja, blízko slovensko-maďarskej hranice, kde je vinárstvo dedičnou záležitosťou. Malý Horeš je dedinka, ktorá vyniká jedinečnou lokalitou Agátového hája. Nájdeme v ňom až 380 pivníc vyhĺbených do tufu a andezitu, v ktorých dostanete vína, aké v obchode nezoženiete. Systém pivníc prežil stáročia, podľa legendy dokonca domácemu obyvateľstvu slúžili ako skrýša pred krvilačnými nájazdmi Tatárov. Dnes sú vyhľadávaným miestom s originálnou atmosférou, akú inde nezažijete.

 

agat-23.jpg

Na krátkom, asi 500 metrovom okruhu budete môcť už po deviaty raz ochutnať desiatky malohorešských prírodných vín z najstarších odrôd viniča pestovaného na našom území. K tomu bude nachystaný aj pestrý kultúrny program a miestne špeciality. Doprajte vašim chuťovým pohárikom extatický zážitok počas Vône agátu v Malom Horeši 19. a 20. mája 2017!

 

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.