Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Kultúrna pozvánka {6. - 12. marec 2017}

Košický kraj

KURZY TRADIČNÝCH REMESIEL {6. marec / ÚĽUV – REGIONÁLNE CENTRUM REMESIEL, Košice}

Objavte v sebe ukryté zručnosti. Príďte sa k nám naučiť a zdokonaliť v tradičných remeslách ako hrnčiarstvo, rezbárstvo, košikárstvo, drotárstvo, paličkovanie alebo tkanie na krosnách. ÚĽUV organizuje kurzy a tvorivé dielne pre deti aj dospelých vo svojich Regionálnych centrách remesiel v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Okrem Školy remesiel Regionálne centrá ponúkajú aj iné aktivity: exkurzie, prednášky, výstavy, súťaže, odbornú knižnicu, predaj ľudovoumeleckých výrobkov, poradenstvo pre výrobcov, ale i organizované stretnutia majstrov a nadšencov ľudovej umeleckej výroby.

 

www.uluv.sk

 stiahnut_4.jpg
 

 

JARNÉ PRÁZDNINY S ÚĽUV {6.-8. marec / ÚĽUV – REGIONÁLNE CENTRUM REMESIEL, Košice}

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice plánuje počas jarných prázdnin 2017 tvorivé dielne pre deti vo veku od 8-15 rokov v rozsahu 3 dni po 5 hodín. Deti si vyskúšajú svoje zručnosti a oboznámia sa s tradičným remeslom v rezbárskej, hrnčiarskej a tkáčskej dielni, kde si vyrobia vlastné výrobky. V hrnčiarskej dielni si vymodelujú keltský a plátový hrnček s uškom. V rezbárskej dielni vyrobia frndžadlo a vrtuľku a v tkáčskej dielni si zhotovia na ráme tkanú kapsičku.

Prihlášky a informácie:

Iveta Kažimírová
+421 905 780 048
kazimirova@uluv.sk

 stiahnut_1_2.jpg

 

Jarné prázdniny s hlinou a priadzou {6.-10. marec / Dom tradićnej kultúry Gemera, Rožňava}

Gemerské osvetové stredisko opäť prichádza s ponukou, ktorou hravo, ale aj poučne vyplní voľné chvíle prázdninujúcich detí a ich rodinných príslušníkov. Zúčastniť sa môže každý vo veku od 9 – 99 rokov. Tvorivé dielne sa v Dome tradičnej kultúry Gemera sa tešia veľkému úspechu a záujmu. Organizátori však žiadajú, aby rodičia pre deti mladšie ako 9 rokov zabezpečili dospelý doprovod. Na druhej strane, aby sa dospelí nenudili, taktiež si môžu vyrobiť predmety totožné ako ich deti. Dielne budú prebiehať v dvojhodinových blokoch každý deň počas celého týždňa. Program je pestrý, takže je z čoho vyberať. V hrnčiarskej dielni na základe dohody s lektorkou bude možnosť aj výpalu vyrobených predmetov. Nie je nič príjemnejšie, ako stráviť prázdniny v tvorivých dielňach a priniesť si domov ten najkrajší vlastnoručne vyrobený predmet, či už v podobe brošne, čelenky alebo misky. Vo vstupnom poplatku je zahrnutý použitý materiál, práca lektora a pitný režim. Počet účastníkov v dielňach je limitovaný.

 

Informácie :

+421 915 884 135

gos@gos.sk

www.gos.sk

 17039107_10154303948688093_7208658858846731987_o.jpg

 

KRESBA, MAĽBA, FARBA II. {7. marec / Výmenník - Štítová, Košice}

Ak rád kreslíš, maľuješ alebo si si to chcel vždy vyskúšať, dočkal si sa.

Výtvarné workshopy sú otvorené pre začiatočníkov aj pokročilých v každom veku. Stačí prísť, doniesť si potrebný výtvarný materiál a nechať sa viesť skúseným lektorom Vladimírom Kurucom.

Všetci nadšenci výtvarnej tvorby sa môžu tešiť na spoločné stretnutia každý utorok popoludní vo Výmenníku Štítová. 

Vstup je voľný.

 

www.vymenniky.sk

 

 stiahnut_2_0.jpg

 

ŠERM DLHÝM MEČOM {7. marec / Výmenník - Jegorovovo, Košice}

Zaujímaš sa o históriu, meče a rád spoznávaš nových ľudí? 

O.Z. LARP klub Košice spolu s Výmenníkom Jegorovovo pripravujú tréningové workshopy pre záujemcov od 15 rokov bez ohľadu na predchádzajúce skúsenosti. Workshopy sú zamerané na výuku šermu dlhým mečom, kde je dôraz kladený na efektivitu, realistickosť a hlavne bezpečnosť.

Prebiehať budú každý utorok a piatok od 17.00.

Vstup voľný.

 

www.vymenniky.sk

 

 stiahnut_3_0.jpg

 

Levočská biela pani v Múzeu Spiša {6. - 12.3. / Múzeum Spiša}

Pozývame vás na výstavu Levočská biela pani v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi. Spoznáte ženu, ktorú čas zmenil na legendu. Mýty, legendy a historické fakty vám vyrozprávajú tragický príbeh mladej ženy, o ktorej sa traduje, že pre bozk zradila krajinu. Bolo to naozaj tak, alebo úplne inak? Všetko sa dozviete v expozičných priestoroch Provinčného domu.

www.muzeumspisa.com

 csm_levocska_biela_pani_snv_a27837f2e0.jpg
 

 

Hrady v Gemeri - Malohonte {do 23. február / Galéria Baníckeho múzea v Rožňave}

Výstavnú sezónu 2017 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave otvorí putovná archeologická výstava Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote pod názvom „Hrady v Gemeri – Malohonte“. Návštevníci ju budú mať možnosť vzhliadnuť v termíne od 2.2.2017 do 23.3.2017 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25. Znalosti o gemersko – malohontských hradoch sú nedostatočné, nakoľko základnou metódou poznávania hradných zrúcanín je archeologický výskum. Archeologický výskum bol vykonaný len na niektorých hradoch, aj to zvyčajne len vo forme jedno až dvojsezónneho zisťovacieho výskumu. Z tohto dôvodu sú naše znalosti o  hradoch v Gemeri – Malohonte obmedzené a neúplné. Aj napriek tomu sprístupnená výstava sumarizuje doterajšie výsledky archeologického a historického bádania o hradoch v Gemeri – Malohonte, predstavuje pôdorys hradov s predpokladaným rozsahom hradného areálu, oboznamuje návštevníka s eventuálnymi historickými fotografiami a pohľadnicami, ale aj so súčasným stavom hradu. 

www.banmuz.sk

                                                

 stiahnut.jpg
 

 

 

BONUS: 

Súťaž o najlepší nápad na tvorbu maskota „Múzejníčka“ {do 31. marca / Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove}

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove vyhlasilo súťaž o najlepší nápad na vytvorenie postavičky „Múzejníček“, ktorá sa stane maskotom múzea. Výzva o spoluprácu je určená žiakom 2. – 5. ročníka základných škôl, ale v miestnom kaštieli budú vďační aj za nápady od všetkých detí, ktoré majú chuť sa do súťaže zapojiť, sú tvorivé, majú radi históriu a svoje múzeum. Inšpiráciou pre vytvorenie charakteristickej postavičky je Andrássyovska história, samotný kaštieľ, jazdiareň s Expozíciou poľovníctva a ochrany zveri, Expozícia vinohradníctva, tradičných ľudových remesiel, /povrazníctvo, kolesárstvo, kováčstvo/, ľudového odievania, parné oracie súpravy a traktory a mnoho iného, čo sa spája s predstavou trebišovského múzea. Bude „Múzejníček“ gróf? Alebo vinár? Zajačik, líška, či nebodaj nejaká ďalšia vymyslená postavička? Múzejníček bude našich detských návštevníkov sprevádzať expozíciami ako maskot a jeho obrázková podoba sa objaví na všetkých plagátoch podujatí, ktoré budú určené pre deti. Na všetkých, ktorí sa do súťaže zapoja, čaká sladká odmena. Tri najlepšie návrhy budú odmenené vecnými cenami. Termín trvania súťaže je do 31. 3. 2017.

Svoje nápady môžete doručiť poštou alebo osobne na adresu:

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov

 

   

 42660.jpg
 
Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.