Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

http://www.terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

K vlakom aj autobusy zadarmo

Košice

Jedno z najobľúbenejších rodinných podujatí v regióne – Rušňoparáda – každoročne priláka do rušňového depa v Košiciach tisícky návštevníkov. Nečudo, veď ide o nevšednú akciu, ktorá prináša do nášho moderného uponáhľaného a pretechnizovaného sveta príležitosť na oddych a kontakt s históriou, ktorá ohúri nielen deti.

billboard_2.jpg

Rušňoparáda je druhým z desiatich tohtoročných TOP podujatí programu Terra Incognita a, ako je zvykom, prinesie bohatú ponuku, ktorá zaujme všetky vekové kategórie. Leitmotívom podujatia je vlaková nostalgia, môžete sa teda tešiť na historické vozne i rušne, medzi ktorými bude určite vyčnievať nízkorozchodný parný rušeň Krutwig. Dobrú náladu počas podujatia podporí aj historická letecká šou, minizoo, detské kino či vojenský prepad vlaku. Aby sa deti nenudili, môžu sa realizovať v tvorivých dielňach.

rusnoparada-217_0.jpg

rusnoparada-253_0.jpg

Len na Rušňoparáde môžu návštevníci celkom jednoducho získať pomerne zaujímavé zľavy, za zmienku stojí 30% zľava zo vstupného do Thermalparku Šírava či dokonca 50% na pobyt s polpenziou a wellness v Hoteli Plejsy.

Do Košíc môžete prísť akokoľvek – hoci aj vlakom – pohodlne a zadarmo sa totiž z košickej železničnej stanice doveziete až do samotného rušňového depa Pri bitúnku. Kyvadlové vlaky budú zo stanice odchádzať každú hodinu od 8:15 až do 18:15, z depa sa budú vracať od 8:45 až do 18:45 (pričom posledné spoje oboma smermi vypravia iba v prípade potreby).

rusnoparada-249.jpg

Do depa sa môžete dopraviť aj bezplatnými autobusmi DPMK, ktoré pôjdu po trase: Námestie Maratónu mieru/zastávka na Továrenskej - Mlynská bašta - Vodná - Jakabov palác - Námestie Osloboditeľov - Senný trh - Depo/ulica Pri bitúnku a späť. Z Námestia MM budú autobusy vyrážať od 9:00 každú hodinu až do 16:00. Opačným smerom od 9:30 do 16:30, rovnako – každú hodinu.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.